Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?

Oyun dünyası içinde kaybolmak, günlük hayatta yaşadığımız birçok sorunu unutturmaya bir nebze de olsa yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra ücretsiz oyun oynamaktan sıkılan, daha kaliteli oyun oynamak isteyip her oyun için oldukça fazla para ödemek zorunda kalan ve bundan rahatsız olan kişiler için harika bir platform olduğunu söyleyelim. Bu platform adı Apple Arcade!

Apple Arcade, kullanıcılara oyun dünyasının Netflix’i formatında bir etki yaratarak seç beğen al tarzında bir oyun havuzu sunuyor.

Apple Arcade Nedir?

19 Eylül 2019 yılında kullanıma açılan ve insanların bu platformda yüksek kalitede oyun oynamalarını sağlayan platform, kullanıcılarından her bir oyun için ayrı ayrı ücret istememesi ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.

Abonelik ücret sistemi uygulanan platformda kullanıcılar ücreti bir kere ödedikten sonra diğer aya kadar istediği kadar oyun oynayabilir ve yeni oyunlar keşfedebilir. Uygulama, 1 aylık ücreti ödedikten sonra 200’den fazla oyun ile uygulama içi satın alımlar, indirilebilir içerik genişletmeleri, sürekli güncellenen oyun içerikleri ve listesi ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başarmakta. Ayrıca platform, kullanıcıları reklam ve oyun içi sınırlamalardan uzak tutarak çok daha akıcı ve yalın bir deneyim örneği sunmakta.

Bunun yanı sıra Apple Entegrasyon sisteminin de burada devreye girdiğini söyleyelim. Herhangi bir Apple cihazınızda başladığınız bir oyuna diğer Apple cihazınızda devam edebilirsiniz.

Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

Platformun Türkiye dahil 150 ülkede kullanımı olduğunu söyleyelim. Apple ve App Store kullanımına engel teşkil edecek bir durum yoksa uygulama her yerde kullanılabilir.

Ne Kadar Ödemem Gerekiyor?

Apple Arcade kullanmanız için ödemeniz gereken ücret 4,99 dolar. Ayrıca uygulamanın aile paketi de mevcut ve herhangi ek bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Hangi Cihazlar İle Uyumlu?

Apple Arcade; iphone ve ipad dışında Apple TV, iMac veya MacBook ile de kullanılabilir. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir.

Başta NBA 2K22, Angry Birds, Lego Star Wars, Fruit Ninja, Pac-man, Skate City, Sonic Racing, Asphalt 8 olmak üzere 200’den fazla birbirinden eğlenceli oyun sizi beklemekte.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Oyun Oynayan Öğrenciler Derslerinde Daha Mı Başarılı; Bundle Köşemizde!” okumak için buraya tıklayın.
“Oyun Konsolları Teknolojiye Ayak Uydurdu!” okumak için buraya tıklayın
“Oyunseverler İçin En İyi Oyun Klavyeleri!” okumak için buraya tıklayın.

“Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Abbas Öztürk

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı