Türkiye'nin Yarısından Çoğu Sosyal Medyada! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Türkiye’nin Yarısından Çoğu Sosyal Medyada!

Türkiye'nin Yarısından Çoğu Sosyal Medyada!

Instagram en fazla İsviçre’de kullanılıyor

Son günlerin en popüler sosyal medya platformlarından biri kuşkusuz ki Instagram. Popüler sosyal medya platformunun 800 milyondan fazla aktif kullanıcısının olduğu biliniyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı ise 500 milyonu geçiyor. Açıldığı günden beri Instagram’dan 40 milyardan fazla fotoğraf paylaşılmış. Günlük olarak da Instagram ’a 95 milyon fotoğraf yükleniyor. Kullanıcılar her gün yaklaşık 4.2 milyar fotoğrafı beğeniyorlar. Kullanıcıların ise Facebook’la kıyaslandığında genellikle daha genç olduğu göze çarpıyor. Çoğunlukla 18-29 yaş arasında; yüzde 32’si üniversite öğrencisi olan bir kullanıcı profile olduğu gözlemleniyor. En fazla kullanan ülke ise İsviçre. Peki Türkiye kaçıncı sırada dersiniz, hemen yanıtlayalım. Ülkemiz Instagram kullanım sıralamasında 5. sırada yer alıyor.

Sosyal medyada en fazla zamanı Filipinler geçiriyor

Filipinler, sosyal medyada en fazla zaman geçiren ülke. Sosyal medyada ortalama 3 saat 57 dakika geçiriyor. Bu da ona “sosyal medyada en fazla zaman geçiren ülke” ünvanını veriyor. Filipinler’in ardından ise, Brezilya geliyor. Onu takip eden ülke ise Endonezya. Peki ülkemiz bu sıralamada nerede derseniz, hemen söyleyelim. Türkiye ’de sosyal medya hiç kuşkusuz ki büyüyor. Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcı sayısı yüzde 6 artmış durumda. Ne kadar zaman geçirdiğimize bakacak olursak, Türkiye’de bir sosyal medya kullanıcısı ortalama olarak 2 saat 24 dakikasını sosyal medyada geçiriyor, diyebiliriz.

En büyük sosyal ağ yine Facebook

Sosyal medya ağları arasında ilk göz ağrımız olan Facebook, yıllara ve hakkında çıkan kötü haberlere meydan okuyor diyebiliriz. Çünkü yine en büyük sosyal ağ ünvanını koruyor. 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından “The Facebook” adıyla kuruluşunun ardından yıllar geçmiş olan sosyal ağın bugünkü kullanıcı sayısı dünya genelinde 2.2 milyarı bulmuş durumda. Kullanıcıların 1.4 milyarı ise her gün düzenli olarak Facebook’a giriş yapıyor. Platforma her gün yaklaşık 300 milyona yakın fotoğraf yükleniyor. Düşüşte olduğu sıklıkla yapılan haberlerde paylaşılan Facebook’un verileri bunu yalanlar nitelikte. Platformun yüzde 30’u 25-34 yaş arasında bulunuyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ise erkek. Facebook kullanıcılarının %44’ü kadınlardan, %56’sı ise erkeklerden oluşuyor. Peki bu sosyal medya devinde Türkiye ne durumda diye sorarsanız. Şöyle söyleyelim, ülkemiz 51 milyon kullanıcı ile dünya genelindeki sıralamada 9. sırada yer alıyor.

Twitter ve Youtube ile ilgili ilginç detaylar! Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir