Teknoloji Zengini İnsanların İlginç Hayat Hikayeleri!

Teknoloji, dur durak bilmeden ilerlemeye devam ediyor. Tüketimin son derece arttığı bu dönemde teknoloji üreticileri de gittikçe zenginleşiyor. Dünyanın en zengin insanlarının çoğu, teknoloji alanında bir ilki gerçekleştiren akıllı girişimciler oluyor. Peki, teknoloji zengini insanların ilginç hayat hikayeleri neler?

Teknoloji Zengini İnsanların İlginç Hayat Hikayeleri

Şaşırtıcı hayat hikayeleri ile 4 teknoloji zengini insana bir göz atalım.

Elon Musk

Elon Musk’ın teknolojiye olan ilgisi daha çok küçük yaşlardayken başladı. Kendi kendine kodlamayı öğrendi ve 12 yaşında Blastar adında bir uzay oyunu geliştirdi.

Kendisine; insanlığı ilgilendiren internet, temiz enerji ve uzay olmak üzere 3 tane konu belirledi. Paypal gibi çok önemli bir ödeme aracının kuruluşunda ve şirketin büyümesinde etkin rol oynadı. Paypal satıldıktan sonra SpaceX ve Tesla’yı kurdu. Şirketlerin başarı ihtimalini o kadar az görüyordu ki kendi arkadaşlarının yatırım yapmasına dahi izin vermedi.

2008 yılında neredeyse iflas ediyordu. Şirketin krizde olduğu dönemlerde Falcon 1 roketinin baş mühendisi kendisi oldu. 2018 yılında bir Tesla arabayı uzaya göndererek tüm dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başarmıştır.

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, küçük bir köyde ailesi ile birlikte yaşıyordu. Babası Yahudi kökenli annesi ise Alman-Leh kökenlidir. Mark Zuckerberg, İngilizcenin yanında İbranice, Latince, Eski Yunanca ve Fransızca da konuşabiliyor.

İlerleyen zamanlarda Harvard’ı kazandı. Kurduğu bir internet sitesine öğrencilerin fotoğraflarını aktarmak için okulun sitesini hacklemiştir. Bu yüzden okulu bırakmak zorunda kaldı. Sonrasında Facebook’u kurdu ve dünyanın en çok kullanıcıya sahip platformlarından biri haline getirdi.

Bill Gates

Bill Gates, henüz 12 yaşındayken bilişim kursuna gidiyordu. Arkadaşları boş zamanlarını oyun oynayarak geçirirken küçük Bill, vaktinin çoğunu yazılımla geçiriyordu.

Harvard’da iki yıl eğitim gördükten sonra okulu bırakmıştır. Elon Musk’ın aksine Bill Gates’in kendine olan güveni oldukça sağlamdı. Çevresindeki insanlara, 30 yaşında bir milyarder olacağını söylüyordu. Bir süre sonra Microsoft’u kurarak bu dediğini başardı.

Steve Jobs

Suriye asıllı politik bir bilim profesörünün oğludur. Gerçek babası ve annesi henüz çok genç oldukları gerekçesi ile Steve Jobs’ı evlatlık verir.

Jobs, gençlik dönemlerinde 7 ay sürecek olan Hindistan turuna çıktı. Bu turun sonunda da Budizm’e inanmaya başlamıştır. Apple’dan kovulan Steve Jobs, yıllar sonra kovulduğu şirketi satın alması ile birlikte geri dönmüştür.

Bunun yanı sıra Steve jobs, peskateryandı. Balıktan başka herhangi bir et ürünü tüketmiyordu.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Dünya’daki En Zengin 10 İnsanın Yıllık Servetleri!” okumak için buraya tıklayın.
“Dünyanın En Zengin İnsanlarının 10 İlginç Hobisi!” okumak için buraya tıklayın
“Teknoloji Şirketleri Zenginleştikçe, Yeni Başlayan Şirketler için Oyun Bitti Mi?” okumak için buraya tıklayın.

“Teknoloji Zengini İnsanların İlginç Hayat Hikayeleri!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı