Gelecekteki Sen’e Mail Atmak!

Herkese Selamlar! Zaman kapsülü kavramı özellikle yurtdışında çoğu kişi tarafından ilgi görmekte. Buna göre kişiler geleceğe bugünden izler bırakmak adına değer verdikleri eşyalarını bir kapsüle koyarak bahçelerine gömüyorlar. Yıllar sonra bu kapsül açıldığında ise o dönemde piyasadan kalkmış birçok ürünle karşılaşıyorlar. Tabi ülkemizde bu gibi adetlerin tam olarak yer edindiği söylenemez. Fakat buna benzer farklı uygulamaların da olduğunu söylemek gerekir. Örneğin birçok kişi gelecekte çocuklarına, torunlarına veya kendilerine küçük notlar bırakmak adına şimdiden kamera karşısına geçiyor veya iletmek istedikleri mesajları birer mektup haline getiriyor. Bazıları ise mail atmayı tercih ediyor. Böylelikle gelecekte belki de hiç beklemedikleri bir anda geçmişlerine dair tatlı izler ediniyorlar.

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve artık kâğıda yazı yazmak çok da ilgi görmüyor. Dolayısıyla insanlar artık notlarını sahip oldukları bilgisayarlara kaydetmeyi tercih ediyor. Fakat bu konu hakkında oluşturulmuş bir site var ki olaya biraz daha sürpriz katmayı seviyor. FutureMe.org’un yaratıcıları sizlere kendinizle yazışma fırsatı sağlıyor. Bugün birçok kullanıcı bu site üzerinden kendilerine ileri tarihli mailler yolluyor. Dilerseniz örnek mailleri buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Peki gelecekteki “siz”e mailinizi nasıl gönderebilirsiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı