En İyi 10 Netflix Biyografi Filmleri Önerisi

Birilerinin hayatını izlemek, yaşanmışlıkları görmek ve gerçek hikayeler her zaman daha ilgi çekici olabiliyor. Evde kaldığımız dönemlerde dizi ve filmlere daha çok şans veriyoruz. İşte bu dönemlerde izlenecekler listenize eklemeniz için Netflix bünyesinde bulunan en iyi Netflix biyografi filmleri.

1- Ayla

Yaşanmış ve trajik bir hikâyenin beyaz perdeye aktarılmasını izleyeceğiniz bu filmde, 1950 yılında Kore Savaşı’nda yer alan Astsubay Süleyman’ın savaş meydanında küçük bir Koreli kız bulması ve onu yanına alıp büyütmesini izleyeceksiniz. Masumluklarla dolu bu film sizleri hem çok etkileyecek hem de çok ağlatacaktır.

2- Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Hem gerilmek hem de bir katilin hayat hikayesini izlemek istiyorsanız Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile tam size göre. Ted Bundy’nin rahatsız edici hayatı sizleri hem korkutacak hem de ekran başına kitleyecek.

3- Sosyal Ağ

Mark Zuckerberg’i ve Facebook’u yakından tanıyacağınız bir film olan Sosyal Ağ, Facebook’un ve Zuckerberg’in yükselişini ve ulaştığı hayata kadar nasıl geldiğini anlatıyor.

4- Julie & Julia

İzlerken burnunuza yemek kokuları gelecek bir film olan Julie & Julia iki gerçek hikâyeye yer veriyor. Bir yandan Julia Child’in mutfağa giriş öyküsünü konu alan film diğer yandan onun tarifleri ile ilham alan Julie’nin hayatını ve serüvenlerini gözler önüne seriyor. Sıcacık bir Pazar akşamı olan Julie & Julia’ya mutlaka bir şans verin!

5- Tibet’te Yedi Yıl

İnsanlığın bitmek tükenmek bilmeyen hükmetme istediği ve her koşulda karşı konulamaz egosunu izleyeceğimiz bu film, Çin komünizmine tanık olmuş Avusturyalı bir dağcının gözünden anlatılıyor.

biyografi filmler moblobi

6- BLACKPINK: Light Up the Sky

İlham verici ve müzik dolu bir öyküyü anlatan bu film son yıllarda sıkça duyduğumuz Koreli müzik grubu BLACKPINK ve zorlu serüvenlerinden bahsediyor.

7- Müslüm

Müziği, arabeski, zorluğu ve tek başına kalmışlığı dibine kadar hissettirecek, yeri geldiğinde ağlatacak yeri geldiğinde de güldürecek bir film. Müslüm Gürses’in hayatını konu edinen bu film hem hayat hikayesindeki dram sayesinde hem de eşsiz müzikleriyle kendini tekrar tekrar izlettirecek.

8- Into The Wild

İzlerken “bende böyle bir hayat istiyorum” diyeceğiniz Into The Wild’da yaşadığı lüks hayattan sıkılıp kendini doğaya atan Christopher’ın serüvenlerini izleyeceksiniz. Metropolde başlayan hayattan doğaya geçişi anlatıp doğanın sakinliğine özendirecek bir film.

9- Ben Ali

Şüphesiz ki aşina olduğumuz kahramanları izlemek bizleri daha çok heyecanlandırıyor. Boks şampiyonu Muhammed Ali ve onun herkese ilham olacak hayat öyküsünü anlatan bu film örnek alınacak kişiliğini de gözler önüne seriyor.

10- Lion

5 yaşındayken Avusturalyalı bir aile tarafından evlat edinilen Hintli bir çocuk ve onun gerçek ailesini bulmaya karar vermesiyle başından geçenleri anlatan Lion gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmasıyla sizlere tüm duyguları en derinden yaşatacak.

Sizlere hafta sonlarınızı keyifli hale getirecek ve ilham olacak Netflix biyografi filmleri önerileri sunduk.

Peki sizin en çok dikkatinizi çeken film hangisi?

Tabi bu filmleri en iyi şekilde izleyebilmek için çok iyi bir televizyona da sahip olmanız gerekiyor. İyi bir televizyonda film izlemek sizi adeta filmin içine çekiyor.

En iyi televizyonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı