Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Kurgu Dizi ve Film Önerileri

Bilim kurgu dizi ve filmleri sayesinde kendimizi bambaşka bir dünyada hissedebiliyoruz. Biz de sizler için en iyi bilim kurgu önerilerini sıraladık.

Bizleri hem öğretici hem de meraklandıran unsurlarla karşı karşıya bırakan bilim kurgu temalı dizi ve filmler çoğu kesimin favorisi olmuş durumda. Bilim kurgu dizi ve filmleri sayesinde kendimizi bambaşka bir dünyada hissedebiliyoruz. Biz de sizler için en iyi bilim kurgu önerilerini sıraladık.

İşte bilim kurgunun büyüleyici ve etkileyici dünyası ile sizleri tanıştıracak efsanevi yapımlar…

Black Mirror: Bandersnatch

Şüphesiz bu listenin en çok konuşulması ve izlenmesi gereken dizi filmlerinden biri diyebiliriz. Çeşitli bölümleriyle dizi formatındayken yoğun ilgi gören Black Mirror 2018 yılında izleyicilere interaktif bir film sundu. Keyifle ve heyecanla izlenecek bir yapım.

Sunshine

Bilim kurgunun gerilimle harmanlandığı Sunshine, 2057 yılında insanlığın güneşin gün geçtikçe yok olmasını izlediği bir yapım.

Star Wars

Tüm serinin etkisi altında kalacağınız Star Wars ilk filmin eskiliğiyle sizleri büyüleyecek son filme kadar olan serüvenlerle de sizleri uzayın bambaşka boyutlarına sürükleyecek. Tüm filmlerinde ayrı ayrı olağanüstü uzay maceraları yaşatan Star Wars’u mutlaka listenize eklemelisiniz.

gelmis gecmis en iyi bilim kurgu film onerileri

Lucy

Klişe bir teori olan insan beyninin yalnızca %10’unun kullanılması konusundan yola çıkılarak hazırlanan bir yapım olan Lucy, Scarlett Johansson ve Morgan Freeman severlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

The Martian

Marsta mahsur kalan Mark’ın anılarından hazırlanan anlamlı ve duygudan duyguya sürükleyecek durumlarla dolu hayat hikayesini izleyeceksiniz. Kusursuz bir gerçeklikle anlatılan The Martian sizleri fazlasıyla heyecanlandıracak.

Interstellar

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Cooper aslında eski bir bilim adamıdır. Eski mesleğini özleyen Cooper aldığı bir iş teklifiyle hem tüm insanlık için hem de ailesi için ciddi bir karar aşamasına gelir. Solucan deliklerinden ilham alınarak yapılan Interstellar hem müzikleriyle hem de geçişleriyle sizleri çok etkileyecek.

Gravity

Gerilimin bilim kurgu ile harika uyumunu izleyeceğiniz Gravity, uzay boşluğunda tek başına kalan bir astronotun hikayesini anlatıyor.

Moon

Fantastik bir bilim kurgu filmi olan Moon sessiz, sakin ve gerilimli bir uzay filmi diyebiliriz. Filmin içerisinde ilerledikçe siz de ana karakter ile birlikte yaşıyor gibi hissetmeye başlıyorsunuz.

Harry Potter Serisi

Kesinlikle her duygunun yaşandığı ve tekrar tekrar kendiniz izlettirebilecek olan Harry Potter serisini bu listeye eklemeliydik. Fantastik bir bilim kurgu filmi olan Harry Potter sonlara doğru heyecanı iyice kızıştırıyor.

Güzel akşamların vazgeçilmezi haline gelebilecek film geceleri tüm aile fertlerinizle keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak ve evde kaldığımız bu günlerde sizleri sıkılmaktan kurtaracak.

Peki sizin olmazsa olmaz bilim kurgu filmleriniz hangileri? Listemizden hangilerini izleyeceksiniz?

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşen 10 Fikir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yalnızlığınıza İlaç Olabilecek 10 Yalnızlık Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Çocukların İzleyebileceği 8 Netflix Çocuk Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı