Orta Doğudaki Siber Saldırıların Hedef Tahtası Türkiye!

Trend Micro’nun yaptığı araştırmalarda son raporlara göre elde edilen bilgilere göre, dünyada bir süredir düşüş gösteren siber saldırılar temmuz ayında artarak 4 milyar gibi bir sayıya ulaştı. Türkiye ise tek başına tüm Orta Doğu’daki saldırılardan daha fazla tehdide maruz kalırken, zararlı web sitelerinin varlığı ve WannaCry saldırılarının sayısı ile ölçülüp bölgede ilk sırada yerini kaptırmamış gibi görünüyor.

Siber saldırı raporunda neler var?

Trend micro’nun güvenlik istihbarat birimi TrendLabs, düzenli olarak gerçekleştirdiği global siber saldırı raporunu açıklayıcı olacak biçimde yayınladı.

Bu raporda elde edilen verilere göre Dünya genelinde mayıs ayından itibaren düşmeye başlayan saldırıların tekrar arttığını gösteren bu rapor, tespit edilen tehditlerin sayısının 4 milyar sınırına yaklaştığını gösteriyor. Oldukça fazla bir sayı hatta göz korkutan bir sayı diyebiliriz. Temmuz ayında engellenen 4 milyara yakın saldırının yüzde 86’sını e-mail yoluyla gerçekleştirilen saldırıların oluşturduğunu belirtilmiş. Ve bu konuda daha dikkatli olmamız için bazı bilgilendirmeler yapılmış.

Peki daha dikkatli olunması için yapılan bu bilgilendirmeler neler? Ne gibi önlemler alınmalı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı