Mentorluk Desteği Neden Önemli? - Moblobi.com
Marka’ların Köşe Yazıları

Mentorluk Desteği Neden Önemli?


Mentorlukhayatın pek çok alanında insanların kendilerinden daha deneyimli veya bilgili kişilerden aldıkları bir tecrübeaktarımı. Bu sebeple de hepimiz hayatımızın pek çok alanında bir mentora sahip olalım isteriz. Pek çok kişi mentorların tecrübeve deneyimlerinden, bilgisinden yararlanarak destek bularak, danışmanlık ve motivasyon sağlar. Mentorlar ayrıca danışanlarına yani mentilere verdikleri bu tecrübeve bilgi aktarımı sayesinde kendisini keşfetme ve farklı açılardan bakabilme imkanı da sunar.

Bilmeyenler için hemen söyleyelim. Mentorluk, belirli alanlarda deneyim, tecrübeve bilgi sahibi kişilerin; sözkonusu alanlarda kendilerinden daha az Bilgili, deneyimli ve tecrübeli kişilere rehberlik etmesini sağlayan bir ilişkidir. Bu ilişkide bilgi ve tecrübe aktarımı sağlayıp rehberlik eden kişiye mentor dendiği gibi bu bilgi ve tecrübeden yararlanan kişiye de menti adı verilir.

Günümüzde hem hayatımızda hem de iş dünyasında sıklıkla duyduğumuz bir kelime olan mentorluközellikle de girişimciler için büyük bir önem taşıyor. Çünkü fikirleri, ürün ve hizmetleri, iş modelleri, pazarlama stratejileri gibi pek çok alanda rehberliğe ihtiyaç duyan girişimciler için pek çok girişimcilikprogramı profesyonellerden oluşturduğu ağlar ile mentorlukdesteği de sunuyor.

Bunlardan bir tanesi de kadın girişimcilere destek olan Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi yani AKAGİM. Merkez, 2019 yılı hızlandırma programı başvurularını açtı ve Nisan ayının sonunda bu başvurular sona erecek. Ardından pek çok kadın hayallerindeki iş fikrini hayata geçirmek için bu hızlandırma programında yerlerini alıyor olacaklar.

AKAGİM yani Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi‘nde 2019 yılı içinde iki ayrı 12 haftadan oluşan kamp dönemi söz konusu olacak. Bu kamp dönemleri boyunca girişimciler mentör desteklerinden de faydalanıyor olacaklar. Hızlandırma programında yer alan girişimciler, ihtiyaç duyduları konulardaki pek çok mentordan randevulu olarak destek alabilecek ve onlarla çalışabilecekler. Hızlandırma programında yer alan eğitimleri tamamlayan ve iş fikirlerini geliştiren girişimciler de bunun hemen ardından kuluçka programında, yine alanında uzman olan mentor takımları ile biraraya gelerek yatırımcı sunumuna hazırlanacaklar. Programda yer alan her kamp dönemi boyunca girişimciler toplamda 224 saat olan mentor görüşmesi ile desteklenecekler.

Peki neden mentorluk desteği alınmalı? Özellikle girişimcilerin neden buna ihtiyacı var? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı