Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi Kamp Dönemi Başlıyor!

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM), girişimcilere sahip oldukları iş fikirlerini nitelikli iş planına dönüştürebilecekleri etkili, özgün ve de uygulanabilir iş modelleri oluşturabilmelerine destek sağlamak amacıyla kurulan bir merkez. Aynı zamanda da, girişimcileri eğitimleri ve ücretsiz hizmetleri ile destekliyor. 2017-2018 yılında pek çok başarıya imza atan AKAGİM; 2019 yılı için ise hızlandırma programı başvurularını almaya başladı. İşte detaylar…

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından destekleniyor ve aynı zamanda da 2016 yılında Girişimcilik Mali Destek Programı’na kabul edilmiş olan en başarılı 14 projeden biri olmuş.

2017-2018 Eğitim Dönemi Başarıyla Tamamlandı!

2017 – 2018 hizmet dönemi içerisinde 358 kadın AKAGİM’e iş fikirleriyle başvurarak,  zenginleştirilmiş girişimcilik eğitimini ve 366 kadın da KOSGEB Uge eğitimini tamamlamış. 57 kadın ise aldığı bu eğitimler sonrasında kendi işyerini açmış. 27 kadın ise AKAGİM’in sağladığı mutfak, ahşap, dikiş, çini ve seramik gibi atölyelerde üretim yapmaya devam ediyor. Bunun yanısıra 20 işletme sahibi kadın girişimci ise Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi‘nin sağladığı ortak ofis imkanınndan yararlanmaya devam ediyor ve şirketlerini güçlendirmeyi sürdürüyor. Sözkonusu hizmet dönemi içerisinde gerçekleşen çalışmaların sonucunda ayrıca 40 kadın girişimci de iş planlarıyla KOSGEB’in 50.000 TL’ye varan desteğinden yararlanmaya hak kazanmış durumda.

AKAGİM tüm bu çalışmalara ek olarak ücretsiz olarak seminerler düzenliyor. Bugüne kadar 2536 kişi bu seminerlerden yararlanmış. Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi ayrıca iş hayatında önde gelen kadın girişimcilerle buluşmalar da düzenliyor ve el emeği ile üretim yapan kadınlara satış imkanız da yaratıyor.

2019 Kamp Dönemi Başlıyor!

AKAGİM, 2019 yılında da girişimcilere ücretsiz hizmetle sunarak onları desteklemeye devam ediyor olacak. Yeni eğitim döneminde de girişimcilere ve start-up’lara 12 haftalık bir hızlandırma programı uygulanıyor olacak.  Bu hızlandırma programı kapsamında da, henüz ürünleşmemiş olan, fikir aşamasında veya ürünü ortaya çıkmış olan girişimcilerin, bu girişimlerini hayata geçirmeleri ya da büyütmeleri için bazı eğitim ve hizmetler sunulacak. Bu amaçla,  iş modeli oluşturmak, ürün geliştirme, pazarlama, teknik; finans ve finansal kaynaklara erişim gibi pek çok konuda eğitimler ve mentorluk hizmeti veriliyor olacak.

Hızlandırma kampının Mayıs ayı başında başlaması planlanıyor. Bu kamp kapsamında en az 60 saatlik “Zenginleştirilmiş Girişimcilik Eğitimi” ve yine en az 60 saatlik “Yönetim Becerileri Geliştirme Eğitimi” verilecek.

“Zenginleştirilmiş Girişimcilik Eğitimi” ni tamamlayan girişimciler; iş fikri geliştirmeden, şirket kuruluşuna ve işletme geliştirme süreçlerine kadar pek çok hukuki ve finansal bilgiye sahip olacaklar; ayrıca markalaşma ve fikri mülkiyet konularında da yetkinliklere sahip olacak beceriler kazanacaklar. Bununla birlikte “Yönetim Becerileri Geliştirme Eğitimi” ile de programda yer alan girişimciler; tasarım odaklı düşünebilme, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi, ayrıca da yatırımcı kazanma gibi çeşitli alanlarda beceri kazanıyor olacaklar.

Tüm bu eğitimler sonrasında da mezun olan girişimciler için iş modeli kanvası hazırlama atölyesi gerçekleşecek. Bu atölye sayesinde programda yer alan girişimcilere, program boyunca hazırladıkları iş planlarını KOSGEB mevzuatına uygun hale getirme imkanı sağlanıyor olacak.

Girişimciler, ihtiyaçları doğrultusunda randevu alarak alanlarında uzman olan pek çok mentorun rehberliğinde de iş fikirlerini gerçekleştirebiliyor olacaklar. Her kamp dönemi 224 saatlik mentor görüşmeleriyle destekleniyor olacak. Ayrıca yine mentor takımları ile de yatırımcı sunumlarına hazırlanıyor olacaklar ve iş modellerini yatırımcılar karşısına çıkaracaklar.

Tüm bu kamp dönemi boyunca yaklaşık 12 hafta boyunca ise girişimciler, Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nin sunmuş olduğu ortak ofis imkanından da faydalanabiliyor olacaklar ve çalışmalarını bu ortak ofiste gerçekleştirebilecekler.

2019 Kamp Dönemi kayıtları başladı!
Hızlandırma programı kaydı için son gün: 30 Nisan!

AKAGİM’e aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

Etiketler
AKAGİM

AKAGİM

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM), girişimcilere sahip oldukları iş fikirlerini nitelikli iş planına dönüştürebilecekleri etkili, özgün ve de uygulanabilir iş modelleri oluşturabilmelerine destek sağlamak amacıyla kurulan bir merkezdir. Aynı zamanda da, girişimcileri eğitimleri ve ücretsiz hizmetleri ile desteklemektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı