En İyi 10 Tarihi Film!

Tarihin tozlu rafları ve bizi içerisine çeken esrarengiz olayları izlemek, birçoğumuzun ilgisini çekmekte. Bu filmler, teknolojinin ilerlemesi ile görsel anlamda da tam bir şölene dönüyor. Yazımızda, sizlere savaşların, yenilgilerin, fedakarlıkların ve daha birçok duygunun bir arada yaşandığı en iyi 10 tarihi film listesini sunacağız.

En İyi 10 Tarihi Film

Piyanist

Piyanist, Wladyslaw Szpilman gerçek hayat hikayesini anlatıyor. 2. Dünya savaşının başlarında Polonya’nın Alman işgali ile mücadelesini anlatan film, aynı zamanda Polonya’nın en yetenekli piyanistlerinden olan Szpilman’ın dram dolu hayatını anlatıyor.

İşgal sonrası ailesinin ve kendisinin yaşadığı zorluklar ve daha birçok trajik hikayeyi bir arada izleyebileceğiniz Piyanist, ne kadar izlerseniz izleyin sizleri kesintisiz ekran başına kilitleyecektir.

Nuh Büyük Tufan

Tarih filmlerinin sevilen oyuncularından Russell Crowe’u izlemek, her filmde ayrı bir heyecan vermekte.

Hepimizin aşina olduğu ve elbet duyduğu Nuh’un, Tanrı tarafından seçilmesini ve dünyanın sonunu getirecek olan büyük tufan ile mücadelesinin hikayesi anlatılmaktadır.

Motosiklet Günlüğü

Ernesto Che Guevera ve arkadaşı Alberto Granodo’nun devrimlerle dolu Güney Amerika gezilerinin anlatıldığı bu film, Che hakkında size bilmediğiniz birçok detayı öğretecektir.

Che Guevera’nın gençlik yıllarının gösterildiği bu filmde, nasıl düşüncelerinin oturduğunu ve fikirlerinin oluştuğunu izleyeceksiniz.

120

1. Dünya savaşının ilk zamanlarında, ordumuzda cephanenin azalması üzerine uygun olan cephanenin Van’da olması ve eli silah tutan her gencin orduya çağırılması ile yaşları 12-17 arası değişen 120 kahraman çocuğun hikayesini izleyeceğiniz bu filmde gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz.

Tibet’te Yedi Yıl

1997 yılı ABD yapımı olan Tibet’te Yedi Yıl, gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Başrolde Brad Pitt’in yer aldığı yapımda; Tibet’te bir dağcının 7 yıl boyunca yaşadığı olaylar ve değişimleri anlatılmakta.

Beethoven’ı Anlamak

Beethoven’ın yaşantısından bir bölümü izlemek kim istemez ki?

Film; 9. senfoninin hazırlıklarını sizlere gösterecek ve sürükleyici etkilerde bulunacak sahneleri ile izlediğinize pişman etmeyecek.

Ayla

2017 yılında gösterime giren Ayla, Güney Kore ile Türkiye ortak yapımı savaş ve dram türlerini içerisinde barındıran bir yapıt.

Film, Kore Savaşı’nda yer almış bir astsubayın, savaş sırasında Koreli küçük bir kızı bulması ve onu sahiplenmesini işlemekte. Her ikisin arasında güçlü bir duygusal bağ oluşur ancak bir süre sonra yasal gerekçelerden dolayı ayrılmaları gerekecektir.

Peki, Ayla ismini verdiği bu minik kız ile astsubay tekrar bir araya gelebilecek midir? Film, yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Bohemian Rapsody

Freddie Mercury’nin hayatını anlatan bu film, sizleri sonlarına doğru duygusallaştıracak belki de gözlerinizden birkaç damla yaş dökecektir.

Ben-Hur

Kudüs’te yaşayan zengin prens Ben Hur’un Yahudilerin özgürlüğü için mücadelesini izleyip, Kudüs’e geri dönüşe tanık olacaksınız.

Yahudiler için mücadelesinden vazgeçmeyen, bunun için eski dostu ile bile karşı karşıya gelmeyi göze alan Prens Ben Hur’un hikayesi sizleri oldukça etkileyecek.

Son Umut

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Russell Crowe’u bir arada izleyebileceğiniz Son Umut filmi; Çanakkale Savaşı’nda kaybolan üç oğlunu arayan Avustralyalı bir babanın Türkiye’ye gelişini konu almaktadır.

Teknolojinin gelişmesi sonucu filmleri daha net ve rahat bir şekilde izlemek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı