Netflix Savaş Filmleri Kategorisinde En İyiler!

1997 tarihinde Kaliforniya’da kurulan Netflix, içerisinde yüzlerce film, dizi ve belgesel barındırmakta. Bilimkurgudan aksiyona, gerilimden komediye birçok yapım ile dikkat çekmekte. Bunun ile birlikte oldukça kaliteli savaş filmleri de yer alıyor. Peki, savaşın tüm derinliklerini hissedebileceğiniz Netflix savaş filmleri hangileri?

Şimdi, en iyi netflix savaş filmleri kategorisindeki filmlere birlikte göz atalım.

Netflix Savaş Filmleri Kategorisinde En İyiler!

Fury

Fury, İkinci Dünya Savaşı’nda Almanların ve Amerikalıların savaşmasını konu almakta.

Filmin başrolünde Brad Pitt yer alıyor. Fury isimli savaş filminde, beş Amerikan askeri bir tankın içerisinde Alman askerleri ile savaşmakta.

Önce Babamı Öldürdüler

Önce Babamı Öldürdüler, Vietnam Savaşı sırasında tarafsız bölge olan Kamboçya’nın etkilenmesini ve bir kız çocuğu babasının öldürülmesini anlatır. Daha sonra gelişen olaylar ile kızın kardeşleri çalışma kamplarına götürülür. Küçük kız, çocuk asker yapılmaya çalışılacaktır.

Extraction

Extraction filmi, uyuşturucu baronları arasında geçen savaşta kaçırılan bir çocuğu konu alıyor.

Çocuğun babası, oğlunun kurtarılması için paralı bir asker kiralar. Bu çok tehlikeli görevde paralı asker amansız bir mücadeleye girerek çocuğu kurtarmaya çalışır.

Beasts Of No Nation

Beasts Of No Nation isimli yapım, Uzodinwa Iwala’nın aynı isimdeki romanından uyarlanmıştır.

Afrika’da savaşmak zorunda kalan çocuk asker Agu’nun hikayesini anlatır.

Schindler’s List

Oldukça ünlü olan bu film, İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya’da bir fabrika sahibinin 1100 yahudiye iş vererek ölmelerine engel olmasını anlatmaktadır.

Amerikalı ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yönettiği Schindler’s List, 7 dalda Oscar kazanmıştır.

The King

The King filmi, Kral V. Henry’nin prenslikten krallığa olan yolculuğunu ve İngiltere-Fransa arasındaki savaşları konu alır.

Prens olduğu dönemde sorumluluklarından kaçıp eğlenceli bir hayat süren Henry, babasının ani ölümü sonrası birden kral olmak zorunda kalır. Hem savaşı hem de ülke yönetimindeki entrikaları idare etmeye çalışır.

The Pianist

2002 yapımı The Pianist, İkinci Dünya Savaşı’nda Polonyalı bir piyanistin yaşadıklarını ele alıyor.

Aslen bir Yahudi olduğu için sürekli ailesiyle birlikte ölümden kaçmak zorundadır. Wladyslaw Szpliman’ın hayatını anlatan oldukça başarılı bir biyografi filmidir.

Savaş Atı

2011 yapımı olan savaş-dram tarzındaki War Horse filminin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturmakta.

Film, Birinci Dünya Savaşı sırasında Albert isimli bir adamın evcilleştirdiği Joey isimli at ile arasındaki güçlü bağı aktarmaya çalışmakta. Savaş nedeni ile yolları ayrılan Joey ve Albert dostluklarını kaybetmemeye ve hayatta kalmaya çalışırlar. Usta yönetmen Spielberg, dostluğun ve savaşın iyi-kötü yanlarını izleyiciye iyi bir şekilde aktarmayı başarmıştır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Netflix’te İzleyebileceğiniz 7 İlginç Savaş Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
“Netflix’te İzleyebileceğiniz 10 Heyecanlı Savaş Filmi!” okumak için buraya tıklayın
“Keyifle Vakit Geçirebileceğiniz 10 Netflix Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
“En Çok İzlenen Netflix Filmleri!” okumak için buraya tıklayın.

“Netflix Savaş Filmleri Kategorisinde En İyiler!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı