Dolar ile Teknoloji Arasındaki İnce Çizgi! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.comDolar ile Teknoloji Arasındaki İnce Çizgi!

Dolar ile Teknoloji Arasındaki İnce Çizgi!

Teknolojinin Dolar ile İmtihanı

Bazı teknoloji devleri ürünlerine ciddi bir zam yaptı. Teknolojik ürünler halihazırda zaten pek çok kişiye göre oldukça pahalı, bu durum ise zaten pahalı olan bu ürünlerin daha da pahalılaşmasına sebep oldu. Örneğin; 3 sene önce 2.800 TL’ye orta seviyede bir dizüstü bilgisayar alabiliyordunuz. Ancak şuan aynı özellikli hatta aynı bilgisayarı artık 3.500 – 4.000 TL’ye satın alabilirsiniz.

Doların artmasıyla günlük hayatta giderlerin artması fakat aynı oranda gelirin artmaması alımlarda durağanlığa yol açtı. Hal böyle olunca telefon gibi çok kullanılan ürünlerin satışında ciddi azalmalar yaşanıyor.

Evde, okulda, ofiste artık her yerde elektronik ürünler kullanıyoruz. Ve elektronik cihazlarının değişim ve tüketim oranı hayli bir fazla. Dolayısı ile de yükselen fiyatlarla cepler yanmaya başlıyor, diyebiliriz.

Peki bu durumu avantaja nasıl çevirebilirsiniz?

DEVAMI İÇİN 3’e TIKLAYINIZ!

Devamı için tıklayın

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir