Dolar ile Teknoloji Arasındaki İnce Çizgi!

Bugünkü yazım, teknoloji severleri yakından ilgilendiriyor. Son zamanların en çok konuşulan konusu dolar! Dolar kuru ‘nun TL karşısındaki hızlı yükselişi, toplumun her kesiminin takip ettiği ve her alanda derinden hissettiği bir ekonomik gelişme. Çünkü, doların yükselmesi, TL’nin değerinin düşmesi anlamına geliyor. Bu durum alım gücünün düşmesine yol açıyor. Bu sonucun en belirgin özelliği ise kullanılan ürünlerin çoğunun ithal olmasından kaynaklanıyor. Peki teknoloji bu olayın neresinde?

Dolar kurundaki hareketlilik ithal ürünlerin fiyatlarında değişikliğe yol açıyor. Bu hareketlilikten en çok etkilenen ise kuşkusuz tüketici elektroniği fiyatları oluyor.

Peki teknoloji ürünlerinin fiyatları ne oldu? Bu teknoloji satın almak isteyenlere nasıl yansıdı? Peki bu durumu avantaja nasıl çevirebilirsiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYINIZ!

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı