İnternet Reklamlarının Bizleri Etkileyişine Tanık Olun!

Günümüzde acımasız bir rekabetin yaşandığı piyasada herhangi bir ürün, marka, kurum veya düşüncenin belirli bir kişi tarafından belirli bir süreliğine kiralanması ve kim tarafından yapıldığı belirtilen tüm tanıtım çalışmalarına reklam diyoruz. Peki internet reklamı ne demek bunu da kısaca açıklayalım internet reklamcılığı internet üzerinden uygulanan farklı yöntemlerle oluşturulan pazarlama ve tanıtım çalışmalarını kapsamaktadır.

Gazete ve televizyon gibi klasik mecralarla karşılaştırıldığında düşük maliyetle daha fazla kitleye hitap edebiliyor olması önemli bir avantaj sağlamaktadır. Reklamcı kimdir? Reklamcı ise sahibi olduğu ürün ve hizmeti belirli bir ücret karşılığında kiralayan kişi olarak adlandırılır.

Şimdi ise internet reklamlarının hedef kitleleri nasıl etkilediğine yakından bakalım. Artık yaşadığımız çağda reklamlar satın aldığımız şeylerden öte maruz kaldığımız olaylar haline gelmiştir. Bunun en büyük nedeni internet reklamlarının insanların algılarını başka yerlere çekebilmesi ve onları manipüle edebiliyor olması özelliğinden kaynaklanmaktadır. Artık insanların geldiği noktada herkes daha fazla görülmeye ve ilgi çekmeye çalışıyor. Dolayısıyla onda var ama bende neden yok? Düşüncesi insanları sarmaya başlıyor. Hal böyle olunca da internet reklamları kullanıcıları kolaylıkla etkileyebiliyor.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı