En İyi Müzik Servisi Uygulaması Hangisi?

Piyasa da çok fazla müzik servisi uygulaması var. Bunlardan en dikkat çekenleri ise şüphesiz Spotify ve Apple Music. Peki bu iki en iyi müzik servisi uygulamasından hangisi iPhone ya da Android cihaz kullananlar için biçilmiş kaftan? İki platformda premium servisleri için kullanıcılarına ücretsiz deneme süreci sunuyor.

Normalde aylık ortalama 10 dolar olarak ücretlendirilen bu Premium servisler, öğrenciler için 5 dolara sunuluyor. Aile kullanımları içinse ücret, aylık 15 dolara kadar çıkabiliyor. Premium versiyonla beraber herhangi bir kısıtlama olmadan, dilediğiniz şarkıyı dilediğiniz zaman çalabiliyorsunuz ayrıca beğendiğiniz şarkıları internet bağlantısı olmadan da dinleyebilme seçeneğiniz bulunuyor.

Premium versiyonuna para ödemek istemeseniz bile, Spotify, reklam içeren ücretsiz müzik servisi seçeneğiyle yine de müzik dinleyebilmenize olanak tanıyor. Spotify’ın ücretsiz versiyonunda şarkılar bir sıra gözetilmeksizin karışık halde çalınıyor. Saatlik olarak ise 6 şarkı atlama hakkınız bulunuyor. Apple Music ise ücretsiz seçeneğinde sadece Beats1Radio‘yu dinlemenize olanak tanımış.

Peki diğer  özellikleri neler?

En iyi müzik servisi uygulamalarından Spotify 320 kbps’ye varan bir yayın kalitesi sunuyor. Apple Music ise yayınlarında 256 kbps’lik AAC dosyalarını kullanıyor. Her iki müzik servisinde de ekolayzer adı verilen ayarları bulunuyor. Ciddi bir odyofil yani sesin kaydedildiği doğal haline en yakın şekilde yeniden yüksek kaliteli şekilde üretimi konusunda meraklı ve hevesli kimselerden biri değilseniz Spotify ve Apple Music yayınları arasında ki kalite farkını anlamanız pek mümkün değil.

Apple Music’in kütüphanesinde 45 milyon şarkı bulunuyorken bu sayı Spotify cephesinde 35 milyona düşüyor. Her iki servisle de müzik videoları izleyebiliyorsunuz. Apple Music’te beğendiğiniz bir şarkıyı ya da video’yu iTunes Store üzerinden direkt olarak  satın alabiliyorsunuz. Yine Apple Music üzerinde bulunan iCloud Music Library’yi açmanız durumunda kişisel müzik kütüphanenize de her cihazdan erişim sağlayabiliyorsunuz. Spotify’da ise bulut üzerinden her hangi bir depolama seçeneği bulunmuyor.

Peki eğer ücretsiz bir müzik servisi kullanmak istiyorsanız hangisini kullanmalısınız?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı