En İyi Müzik Servisi Uygulaması Hangisi? - Moblobi.com
İnternet

En İyi Müzik Servisi Uygulaması Hangisi?


Piyasa da çok fazla müzik servisi uygulaması var. Bunlardan en dikkat çekenleri ise şüphesiz Spotify ve Apple Music. Peki bu iki en iyi müzik servisi uygulamasından hangisi iPhone ya da Android cihaz kullananlar için biçilmiş kaftan? İki platformda premium servisleri için kullanıcılarına ücretsiz deneme süreci sunuyor.

Normalde aylık ortalama 10 dolar olarak ücretlendirilen bu Premium servisler, öğrenciler için 5 dolara sunuluyor. Aile kullanımları içinse ücret, aylık 15 dolara kadar çıkabiliyor. Premium versiyonla beraber herhangi bir kısıtlama olmadan, dilediğiniz şarkıyı dilediğiniz zaman çalabiliyorsunuz ayrıca beğendiğiniz şarkıları internet bağlantısı olmadan da dinleyebilme seçeneğiniz bulunuyor.

Premium versiyonuna para ödemek istemeseniz bile, Spotify, reklam içeren ücretsiz müzik servisiseçeneğiyle yine de müzikdinleyebilmenize olanak tanıyor. Spotify’ın ücretsiz versiyonunda şarkılar bir sıra gözetilmeksizin karışık halde çalınıyor. Saatlik olarak ise 6 şarkı atlama hakkınız bulunuyor. Apple Music ise ücretsiz seçeneğinde sadece Beats1Radio‘yu dinlemenize olanak tanımış.

Peki diğer özellikleri neler?

En iyi müzik servisi uygulamalarından Spotify 320 kbps’ye varan bir yayın kalitesi sunuyor. Apple Music ise yayınlarında 256 kbps’lik AAC dosyalarını kullanıyor. Her iki müzik servisinde de ekolayzer adı verilen ayarları bulunuyor. Ciddi bir odyofil yani sesin kaydedildiği doğal haline en yakın şekilde yeniden yüksek kaliteli şekilde üretimi konusunda meraklı ve hevesli kimselerden biri değilseniz Spotify ve Apple Music yayınları arasında ki kalite farkını anlamanız pek mümkün değil.

Apple Music’in kütüphanesinde 45 milyon şarkı bulunuyorken bu sayı Spotifycephesinde 35 milyona düşüyor. Her iki servisle de müzikvideoları izleyebiliyorsunuz. Apple Music’te beğendiğiniz bir şarkıyı ya da video’yu iTunes Store üzerinden direkt olarak satın alabiliyorsunuz. Yine Apple Music üzerinde bulunan iCloud Music Library’yi açmanız durumunda kişisel müzikkütüphanenize de her cihazdan erişim sağlayabiliyorsunuz. Spotifyda ise bulut üzerinden her hangi bir depolama seçeneği bulunmuyor.

Peki eğer ücretsiz bir müzik servisi kullanmak istiyorsanız hangisini kullanmalısınız?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı