Google Plus’ın Kapanmasının Arkasındaki Gerçek Ne?

Google, kurduğu sosyal medya platformu Google+  yani Google Plus servisini, yeni bir sistem açığı bulması nedeniyle kapatma kararı aldıklarını açıklamıştı..Şirket bu yeni sistem açığının 52,5 milyon kullanıcıyı etkisi altına aldığını da belirtmeden geçmedi. Şirket sistem açığının kullanıcıların hesapları gizli olsa bile kullanıcıların e-posta adresleri ve isimleri ile üçüncü şahıs olarak nitelendirilen kişilere açık olduğunu belirtti.

Yine aynı şirket ekim ayında bir sistem açığı bulması dolayısıyla 500 bin gibi bir kullanıcının kişisel bilgilerini belli bir süre korunmasız hale getirdiği için Google+ servisini kapatacağını açıklamıştı.

Fakat sistemde yeniden bir hata bulunmasının ardından kapanış tarihini öne çektiler. Bu sistem açığının ortaya çıkmasıyla birlikte Google Plus API’larını (uygulamanın programlama ara yüzleri) kapatılmasını hızlandırma kararı aldılar. Önümüzdeki 90 gün içerisinde gerçekleşmesi mümkün olacak.

Peki Google Plus’un kapanmasının arkasında yatan gerçek neden ne?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı