Arama Motorları Bizi İzliyor!

Arama motoru optimizasyonu olan SEM; arama motorları dijital pazarlama tekniklerinden birisidir. SEM nedir sorusunun kısa cevabı ise arama motorlarında en üst sıralarda çıkabilmeyi hedefleyen dijital bir pazarlama yöntemidir. Google (adwords), yahoo, yandex gibi uygulamalar doğrultusunda hazırladığınız görüntüler sayesinde web sitenizin reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz. Web üzerindeki görünürlüğü arttırmak ve daha fazla kişiye seslenebilmek adını yapılan bir yöntemdir. Arama motoru optimizasyonları genellikle sayfalarda tıklama başına ücretlendirme yapan kurumlardır.

Web trafiği arttıkça, işletmenin gelen trafiği ziyaretçiye veya müşteriye dönüştürmek için daha fazla fırsatı olacaktır. Tıklama Odaklı Kampanyalarda CPC, CPM ve benzeri reklam yöntemleri kullanılır. Odak noktası ise ziyaretçilere en ucuz ve maliyeti az bir şekilde ulaşabilmektir. Diğerlerinden farklı olmanın tek yolu teknolojiyi yaratıcı bir şekilde kullanıp analiz etmektir.

Peki arama motorları bizi nasıl izliyorlar?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı