Amazon Aynı Gün Teslimat Nasıl Kullanılır?

Amazon Türkiye bildiğiniz üzere bir süre önce açılmıştı. Amazon.com.tr’nin açılışından bu yana en önem verdiği konu ise müşteri deneyimi. Kullanıcıların müşteri deneyimini yaşayabilecekleri en olumlu seviyeye ulaştırabilmek adına da farklı çalışmalar yapıyor. Bunlardan bir tanesini de geçtiğimiz günlerde hizmete sundu. Amazon.com.tr‘den verdiğiniz siparişler için aynı gün teslimat hizmetini hayata geçirdi. Peki bu hizmetten nasıl yararlanabilirsiniz? İşte detaylar…

E-ticaretin tercih edilmesinin ve kullanıcı sayısının her geçen gün artmasının en önemli sebeplerinden biri de insanlara zaman kazandırması ve hızlı olması. Dolayısıyla müşteriler için teslimat hızının ne kadar önemli olduğunun bilen Amazon, kullanıcılarına bu konuda yaşadıkları deneyimi iyileştirmek adına yeni bir hizmetini hayata geçirdi. Artık yüzbinlerce ürünü İstanbul içerisinde aynı gün teslimat sağlayarak müşterileriyle buluşturuyor olacaklar.

Amazon aynı gün teslimat özelliğini nasıl kullanabilirsiniz?

Amazon ’un sunduğu aynı gün teslimat hizmeti şu anda sadece İstanbul içini ve sabah saat 10:30’dan önce verilmiş olan siparişleri kapsıyor olacak. Bu siparişler aynı gün içerisinde belirtilen adreslere teslim edilecek. Hizmet, Amazon.com.tr tarafından satılmakta ve gönderilmekte olan tüm ürünler için geçerli olacak. İstanbul’un belirli bölgelerinde yaşayanlar, Amazon.com.tr’den Pazartesi’den Cumartesi’ye kadar sabah saat 10:30’a kadar sipariş verdiklerinde aynı günün akşamı saat 17:00 – 21:00 arasında bu ürünler teslim ediliyor olacak.

Şimdi bu hizmeti kullanmak isteyenler için birkaç soru ve cevap sunalım:

Bu hizmetten hangi saatler arasında yararlanılabilir?

Amazon’un aynı gün teslimat hizmetinden yarralanmak isteyenler sabah saat 10:30’a kadar sipariş vermiş olmalılar. Eğer Amazon hesabınızda yer alan varsayılan adresiniz aynı gün teslimat özelliği için uygun bir adres ise; Amazon hesabınızda oturum açtıktan sonra; bu özellikten yararlanabilmeniz için ne kadar zamanınızın kaldığını gösteren bir zaman penceresi gösteriliyor olacak. Ancak eğer ki sözkonusu özellikten yararlanabileceğiniz zaman aralığı geçmişse, o zaman yalnızca mevcut gönderi seçenekleri görürsünüz.

Bu hizmet hangi ürünler için geçerli olacak?

Hizmet tost makinesinden televizyona, kitaptan cep telefonu, çocuk oyuncaklarından kahve makinesine kadar pek çok farklı ürün grubu için geçerli olacak. Ancak özellikle acil gönderiler ve nitelikli ürünler için geçerli olduğunu da belirtelim. Aynı gün teslimat seçeneğinin sadece Amazon tarafından satılmakta olan ve gönderilmekte olan ürünler için geçerli olduğunu; pazaryeri satıcılarının satmış olduğu ürünler için geçerli olmadığını unutmayın.

Aynı gün teslimat özelliği nereler için geçerli olacak?

Bu özellik; ülkemizde sadece İstanbul‘un belirli bölgelerini kapsıyor. İstanbul’un belirli ilçe ve posta kodlarında yer alan ev ya da iş yeri adresleri için teslimat yapılıyor. Amazon hesabınızda siparişinizi vermeden önceki, alışverişinizi tamamlama aşamasına geldiğinizde, posta kodunuzun bu himzet yani aynı gün teslimat için uygun olup olmadığı gösteriliyor. Eğer sipariş vermeden, şimdiden uygun olup olmadığını görmek isterseniz “https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html” linkinden de yardım alabilirsiniz.

Siparişler ne zaman teslim ediliyor?

Siparişler, eğer aynı gün teslimat kurallarına uygun verildiyse, sipariş zamanına ve müsaitliğe bağlı olarak aynı gün 17.00 – 21.00 saatleri arasında teslim ediliyor. Teslimatlar, yalnızca Pazartesi günü ile Cumartesi günleri arasında yapılıyor yani Pazar günleri yapılmıyor. Bunun yanısıra bölgesel ya da  ulusal resmi tatillerde de teslimat yapılmıyor.

Peki bu hizmettten yararlanmak için belirli bir sepet tutarına erişmek gerekiyor mu? Bu hizmetten ekstra bir ücret alınıyor mu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı