Teknolojide Son Söz Kadınların Oldu!

Teknoloji artık sadece erkeklerin ilgi alanı olmaktan çıkmış durumda. Hayatımızın merkezine oturan teknoloji artık kadınların da yoğun ilgisini görüyor. Özellikle de teknoloji ürünlerinin satın alımında son sözü kadınların söylediği araştırmalar ile kanıtlanıyor. Hatta teknoloji ürünleri tasarlanırken kadınların tercihleri göz önüne alınıyor. Görünen o ki teknoloji ürünlerinin satın alımında son sözü kadınlar söylüyor.

Her geçen gün dijitalleşen dünyamızda, elbette ki alışveriş de online’a kaymış durumda. Bireyler hem kolaylığından hem de zaman ve maliyet avantajından dolayı online alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Kadınlar online alışverişte daha çok ev dekorasyonu, moda, kişisel bakımın yanında teknolojik ürünlere de ilgi gösteriyorlar. Özellikle de son 5 yıldır kadınların teknoloji ürünlerine yaptıkları satın almalar yüzde 20 artmış durumda. Bu da teknoloji ürünlerine olan ilginin kadınların da artan desteği ile birlikte daha da arttığını gösteriyor.

Kadınlar teknolojik ürünlere erkeklerden daha fazla para harcamaya başladı!

İstanbul Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Levent Menteşe’nin paylaştığı bilgilere göre son dönemde kadın müşteri sayılarında da bir artış gözlemlenmiş durumda. Elbette erkeklerin halen teknolojiye kadınlardan daha çok erkekler meraklı olduğu gerçeği henüz değişmiş değil. Ancak teknoloji, kadınların da kalbini fethetmeye başlamış diyebiliriz. Çünkü özellikle son dönemde kadın müşterilerin teknoloji ürünlerine ilgisi artmış görünüyor. Verilere bakılırsa kadınlar erkekler kadar çok teknolojik cihaz satın almıyor ancak, teknoloji ürünlerine erkeklerden çok daha fazla para harcıyor. Erkeklere göre telefon, tablet ve fotoğraf makineleri gibi çlok daha yüksek rakamlı teknolojik cihazları tercih ediyorlar.

Kadınlar sayesinde teknolojik ürünler renklendi. Nasıl mı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı