Teknoloji Neden mi Gerekli?

Teknoloji neden gerekli? Ya da şöyle soralım… Teknolojiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan çoğu kişi neden biraz da olsa teknoloji okur yazarı olmak zorunda?

Teknolojinin hayatlarımızı kolaylaştırdığı mı yoksa daha karmaşık bir hale mi getirdiği tartışmaları devam ededursun, bizim aslında baktığımız odak noktası teknoloji hayatımızda neleri değiştirdi. Ve istediklerimizi başarabilmemiz için bize ne şekilde destek oluyor?

Sen yap diye…

Turkcell’in yeni reklamı aslında bu sorulara da biraz olsun yanıt veriyor diyebiliriz. Turkcell reklamı #senyapdiye hashtag i ile tüm medya kanallarında yayınlandı. İzlemeyenler aşağıdan reklamın tamamını izleyebilirler.

Turkcell’in #senyapdiye hashtag i ile yaptığı reklamının aslında ana bazı temaları var. Bunlardan ilki “yapmaktan korkma”… İlk sahnede bunu görmeye başlıyoruz. Kaykay kayarken herkesin güldüğü bir genç, pes etmeyip bunu daha iyi yapıyor ve daha sonra sosyal medyaya yüklediğinde artık insanlar onu takdir etmeye başlıyor. İkinci sahnedeki genç kadın çalışanın yaptığı sunumu beğenilmezken; sonrasında pes etmeyip yine de yaparak, dijital tarafta bu yaptıklarıyla herkes tarafından tanınır ve takdir edilir biri haline geliyor. Ve son sahnelere doğru ise ampute milli takımımızın bir golü, bir robot kol ve engelli bir köpek gösterilerek pes etmeyip yapmaya devam edenler ile teknolojinin hayatımıza neler katabileceği pek çok nokta için gösteriliyor.

Bu aslında başta sorumuzun yanıtını da veriyor. Evet teknoloji “sen yap diye” gerekli bizce de… Sen yürüyebil diye, sen sevdiğine ulaşabil diye, sen daha iyi yaşa diye, sen hayalini gerçekleştirebil diye…

Teknoloji sana neler yaptırıyor, neler sunuyor…

Özellikle duyguları uyaran bu Turkcell ‘in #senyapdiye reklamı aslında hem “pes etmeyip yapanların” neleri değiştirebileceğini güzel bir şekilde aktarırken; bir yandan da teknolojini nasıl hayatımızın içinde ve gerekli olduğunu da duyguları uyararak çok güzel bir şekilde anlatıyor. Aslında bizim Moblobi.com olarak sunduğumuz “teknolojiyi kullananların faydası odağında anlatan” yapımız ve “herkesin anlayabileceği ve ihtiyaç duyduğu teknoloji” yi paylaşmak ve bunlara yönelik farkındalık yaratmak çabamıza eş değer oldu bile diyebiliriz. Çünkü bildiğiniz üzere Moblobi olarak biz de tam bu noktada teknolojiyi herkesin anlayabileceği dilde anlatıp, anlaşılır hale getirmeyi ve herkes için gerekli olan, ihtiyaç duyulan ve kullanıcıya faydası odağında sunmayı, hatta ve hatta farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Çünkü farkındalık ihtiyaç doğurur ve ihtiyaçları giderir. Yani ihtiyaçlarınıza yönelik teknoloji için ya da yapmak istediklerinizi gerçekleştirmede teknolojiyi kullanabilmeniz için öncelikle farkında olmak önemlidir. Biz Moblobi olarak yapmak istedikleriniz ya da ihtiyaç duyduklarınız için teknolojinin size sunduklarının farkında olmanızı sağlıyoruz.

Peki teknoloji size neler sağlıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı