Sevgililer Günü Hediyesi Alırken Siber Saldırganlara Dikkat!

Sevgililer gününe çok az bir zaman kaldı. Hal böyle olunca markalar da online alışveriş kanallarında müşterilerinin ilgisini ve dikkatini çekmek için sayısız kampanya ve seçenekler sunuyor. Ancak bu noktada özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Neden mi? İşte detaylar…

Gün geçtikçe globalleşen online alışveriş platformları bizleri kendisine çekiyor ve biz online ortamlarda alışveriş yapmadan duramıyoruz. Bunu ise bir fırsata dönüştüren işletmeler satışlarını iki katına çıkarmak için sosyal medya avantajını da kullanarak çeşitli kampanya ve promosyonlar uyguluyorlar. Tüketicinin ilgisini çekmek için kampanya ve avantajlarını duyurmak için çeşitli kanallar kullanıyorlar diyebiliriz. Bu kanallar arasında aslında en bilinen ve en eski yöntem olan e-postalar ve bilgilendirme mesajları da yer alıyor.

Siber saldırganlar ise bu kaçınılmaz fırsatı keşfediyorlar ve tüketicileri kandıracak sahte sosyal medya hesapları ve sahte e-posta mesajları oluşturuyorlar. Gerçekliğe çok yakın olan e-postalargöndererek sahte sitelere tüketicileri yönlendiriyorlar. Ve siz bu mesajı açtığınız anda bütün kişisel verilerinizi bu siber suçlulara da aslında açmış oluyorsunuz. Siber güvenlik çözümleri markası Trend Micro, özellikle böyle Sevgililer Günü gibi artan alışverişlerin olduğu dönemlerde, tüketicilerin kendilerini koruması ve alışverişlerini güvenli kanallardan yapması konusunda uyarıyor ve tavsiyelerde bulunuyor.

İşte Sevgililer Günü gibi yoğun alışveriş dönemlerinde kimlik bilgilerinizi korumak ve güvenli alışveriş yapmak için alabileceğiniz önlemler….

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı