Minecraft Filmi Hakkında Bilinmeyenler!

Dünyanın en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlarının başlarında gelen Minecraft'ın filmi de yapılıyor. Minecraft filmleri hakkında ipuçları, haberimizde...

Minecraft yayınlandığı 2011 yılından itibaren. Dünyadaki en çok oynanan oyun oldu. Kopyalarının milyon sattığı oyunun filminin de sinema perdesine taşınması bekleniyor. Minecraft filmleri hakkında ilginç detaylar, haberimizde…

Minecraft oyununda neler var?

Minecraft, Markus Notch Persson tarafından geliştirilmiş ve daha sonra da 2014 yılında Microsoft’un satın aldığı bir oyun. Oyunun geliştiricileri Minecraft’ı Microsoft’a tam 2,5 milyar dolara satmıştı. Minecraft dünyada o kadar çok sevildi ki; 180 milyon satarak en çok oyun kopyası satılan oyun bile oldu. Bilmeyenler için hemen belirtelim: Minecraft’ın içinde 5 oyun tipi mevcut. Bunlar şöyle:

  • Hayatta Kalma (Survival)
  • Zorlayıcı (Hardcore)
  • Yaratıcı (Creative)
  • Macera (Adventure)
  • Seyirci (Spectator)

Bu oyun seçeneklerinden herhangi birinden başlayarak oynayabilirsiniz.

minecraft filmleri moblobi

Minecraft filmleri hakkında ipuçları

Minecraft’ın filminin yönetmen baş koltuğunda Petere Sollet yer alıyor. Filmin vizyon tarihinin ise 4 Mart 2022 olması bekleniyor. Mojang firması bu filmi yaratmak için Warner Bros ile bir ortaklık gerçekleştiriyor olacak. Filmin MineCraft oyunundan biraz daha farklı olması bekleniyor. Nedeni ise filmin çok daha heyecanlı ve daha farklı olmasının istenilmesi. Mojang, filme dair bazı açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamalarda, filmde verilmek istenen mesajların daha farklı olsa da bazı önemli detayların da aynı kaldığını belirtti. Yani Minecraft filminin oyun severler için yapıldığı da bir gerçek.

Minecraft filminin konusunun ise şöyle olması bekleniyor: Filmde, bir genç kız ve onun kız arkadaşlarını bir macera bekliyor. Ancak her filmde olduğu gibi. Minecraft filminde de Ender Dragon isimli kötü karakter, genç kız ve arkadaşlarının yollarını kesiyor. Fakat Ender Dragon, OverWord’lerini kurtarmak zorundadır.

Filmin oyuncu kadrosu ya sır gibi tutuluyor ya da halen belli değil. Bu konuda da Minecraft filminin yapımcı ve yönetmenlerinden halen bir açıklama gelmedi. Minecraft oyunu severlerin merakla beklediği film yayınlanması biraz zaman alacağa benziyor.

Peki sizin Minecraft filminin konusu hakkında düşünceleriniz ve Minecraft filmleri hakkındaki beklentileriniz neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Minecraft Sistem Gereksinimleri Neler?” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Steam Oyunları Nasıl Oynanır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Son Zamanların En Komik 9 Türk Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı