Karantina Sürecinde Samsung Cihazınız Bozulursa Ne Yapabilirsiniz?

Samsung cihazlarınızdan biri bozulduysa Koronavirüs sürecinde neler yapabilirsiniz? İşte önlemler ve ipuçları...

Son zamanlarda ülkece Koronavirüs (Kovid 19) salgınından dolayı zor bir süreç geçiriyoruz. Bu süreçte herkes zorunlu olarak önlem almaya başladı. Birçok şirket de bu konuda bazı önlemlerini aldı. Bunlardan biri de Samsung Türkiye. Peki eğer evden çıkmadığınız karantina sürecinde kullandığınız bir Samsung cihaz biri bozulduysa Koronavirüs sürecinde neler yapabilirsiniz? İşte detaylar…

Koronavirüs (Kovid 19) salgını sebebiyle yaşadığımız bu süreçte özellikle evlerimizden çıkmıyor; insanlarla temas kurmuyoruz. Evlerimizi ve eşyalarımızı mümkün olduğunca steril tutmaya çalışıyoruz. Biz bu önlemleri alırken; evimizdeki herhangi bir eşyamızın veya telefonumuzun bozulması ise başımıza gelmesini en son istediğimiz şeylerden. Çünkü bu durumda ya bir yetkili servise gitmek zorunda kalacağız ya da steril olup olmadığından emin olmadığımız birini bozulan cihazımız için evimize almak zorunda kalacağız.

Karantinada kullandıkları Samsung cihaz bozulanlar neler yapabilirler?

Samsung Türkiye bu durumun önüne geçmek için bazı çalışmaları hayata geçirmiş. Örneğin, müşterilerin arızalanan cihazlarını Mobil Cihaz Servis Merkezleri’ne getirmek zorunda kalmamaları için ücretsiz kargo hizmetini hayata geçirmiş. Müşteriler yetkili servise gitmeden; cihazlarını servise gönderebiliyorlar. Onarımı tamamlanan telefonlar da tekrar verilen adrese aynen geri teslim ediliyor. Ancak bu hizmetin sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü vatandaşları kapsadığını hemen belirtelim.

Bu merkezlere telefonunu göndermek isteyenler hafta içi belirli saatler arasında bir çağrı merkezi numarasını arayarak talepte bulunuyorlar.  Bu arada bu çağrı merkezinde çalışanların da Koronavirüs (Kovid 19) önlemi için evlerinden çalıştıklarını da söyleyelim.

Bu arada sözkonusu hizmet ile cihazlarını servise gönderenlerin telefonları,  hem müşterilerin elinden alındığı ilk anda hem de müşteriye teslim edileceği anda tek kullanımlık materyallerle ve de dezenfektanlar ile dezenfekte ediliyor.

Bu önlemler 65 yaş üstünü kapsadığı için 65 yaş altındaki kişilerin yetkili servise gitmeleri gerekiyor. Ancak bu noktada Samsung Türkiye bu kitle için de bazı önlemler almış. Örneğin akıllı servis alanına belli sayıda kişi alınıyor. Servis hizmetini sağlayan kişilerin ateşleri günde 2 kez ölçülüyor. Ayrıca maske ve eldiven kullanmak zorundalar.

Peki beyaz eşyası veya televizyonu bozulanlar ne yapmalı? Servise gitmeden veya çağrı merkezini aramadan cihazınızdaki sorunu nasıl çözebilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı