Gökyüzünde İki Ay Birden Görmeye Hazırlanın!

Bugünlerde uzay ile ilgili çılgın projeler gündemden düşmüyor. Bunlardan bir tanesi de Çin’den geldi. Çin 2020 yılında uzaya yapay ay gönderecek!

Yapay ay fikri her ne kadar bize bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi gelse de Çin 2020 yılında bu projesini gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. İşte Çin‘in yapay ay projesinin ayrıntıları…

Yapay ay nerede olacak, kimler görecek?

Bu fikir Chengdu havacılık bilim ve teknoloji  enstitüsü tarından geliştirildi. Yapay ay dev aynalardan oluşan bir uydu şeklinde Dünya’nın 500 km üzerinde yörüngeye yerleştirilecek.Bu fikir hayata geçirilirse Ay‘dan 8 kat daha fazla parlak olacağı söyleniyor.

Peki neden Çin bu yapay ay projesini gerçekleştirmeye karar verdi? Bu yapay ay ne işe yarayacak? Daha önce ilk hangi ülke tarafından denenmişti ve neler olmuştu?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Gülsüm Kutlu

Gülsüm Kutlu

Akdeniz üniversitesinde çalışma ekonomisi ve endüstri ilşkileri bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Ayrıca konservatuarda yan flut öğrencisiyim. Moblobi.com da "Gülsüm'ün Teknoloji Dünyası" köşemde teknoloji ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağım.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı