Geçmişten Günümüze Bir Tutku: Plak!

Herkese Selamlar! Bu yazımda son günlerde yeniden öne çıkan bir tutkum olan plak kültürü nden bahsediyorum. İlk olarak 1930 yılında ortaya çıkmış olan plak kavramı günümüzde bir kültür haline dönüşmüş durumda. Öyleki 2018 senesinde olmamıza rağmen her medya mağazasında bir plak çalar ( pikap ) bulunuyor. Ancak bu cihazlar tabiki yıllar içerisinde değişime uğramış durumda.

Oldukça Havalı!

Yeni görünümleriyle son moda pikap lar göz zevki konusunda oldukça tatmin edici. Öyleki bu olayı hobiye dönüştürmüş birçok kişi var. Haliyle günümüze kalmış birçok plak yüksek fiyatlarda satılıyor. Instagram gibi sosyal medya platformlarında dolanırken bile bir plak satışına denk gelebilirsiniz. Kimi yerlerde ise açık arttırma usulü uygulanıyor.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı