Facebook İstasyon İstanbul'da Açıldı! - Moblobi.com
Yaşam

Facebook İstasyon İstanbul’da Açıldı!


Facebook, kendini yenilemeye ve kullanıcılarının ilgisini üzerine çekmeye devam ediyor. Platform sunduğu olanaklar sayesinde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almayı sürdürüyor. Facebook, sadece bir sosyal medya platformu olmanın dışına çıkmak için de çalışmalarına hızla devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook İstasyon. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da açılan Facebook İstasyon Merkezii nedir? İşte detaylar…

Facebook İstasyon Merkezi’nin Amacı Ne? Kimler Faydalanacak?

Facebook İstasyon, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği’nin ortak çalışması ile hayata geçirildi. Sözkonusu istasyon İstanbul Maslak’ta açıldı. Facebook İstasyon Merkezi ’nin açılışında TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da önemli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Facebook Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölge Direktörü Ari Keşişoğlu, Facebook Kamu Politikaları EMEA Direktörü Ebele Okobi, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’da davetliler arasında yer aldı.

Açılışta özellikle Facebook İstasyon ’da yapılacak bütün aktivite ve etkinliklerin ücretsiz olacağının altını çizildi ve Türkiye’nin dijital platformlarda ki yerine ve internetkullanımına değinildi.

Facebook İstasyon sayesinde farklı meslek grubundan insanlar bir arada çalışabilecek. Özellikle girişimciler, kendine yeni bir iş alanı arayanlar ve topluluklarını büyütmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtmekte fayda var. Facebook’un bu yatırımının temel amacı, Türkiye’deki firmaların, toplulukların ve girişimcilerin dijital platformlarda ki gelişimine katkı sağlarken , ihtiyaç duyulan nitelik ve kaynaklara erişmelerine yardımcı olmak. Gerekli eğitim ve desteklerin Facebook’un profesyonel ekipleri tarafından verilecek olması Facebook İstasyon ’un tercih edilme sebepleri arasında gösteriliyor.

Bu projenin ciddi bir istihdam kaynağı oluşturması hedefleniyor. Facebook, 2.5 milyar kullanıcısı olan bir sosyal medya platformu olarak Türkiye’nin yabancı pazarlara açılmasında önemli rol oynayacak.

Peki Facebook İstasyon Merkezi ’nin asıl amacı ne? Sosyal medya ve internetin bu istasyon sayesinde artık hangi amaçla kullanılması planlanıyor? Firma ve girişimciler nasıl faydalanacak? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı