Evrenin Hız Limiti Olan Işık Hızı Geçilirse Neler Olur?

İçinde bulunduğumuz evrenin kabuğunu kırıp dışarıya çıkmamız için ışık hızına ulaşmamız konusunda şartlanmalar yapılıyor. Peki ışık hızı nedir, ulaşılması mümkün müdür, ulaşılırsa neler olabilir, neler değişir? Biraz yakından bakalım…

Işık hızı nedir? Aşılması gereken bir sınır mı?

Bizlerin ışık hızı dediği döngü 300 bin kilometre gibi bir uzaklık çıkarıyor. Bunu aklınızda tutmaya çalışın ve devam edelim. Basit bir biçimde Güneş Sistemi’nde bulunan diğer gezegenlere rahatça gidip gelmek, gezip tozmak için nelere ihtiyacımız olduğuna kısaca bakalım. Öncelikle iyi bir teknolojik gelişme ve bilim ve uzay konularında yapılan altyapılara ihtiyacımız var.

Örneğin Mars gezegeni bize en yakın olduğu zamanlarda bile 35 milyon kilometre uzaklıkta olduğu saptanmış. Şu an sahip olduğumuz uzay üssü araçlarımız bu mesafeyi 6-7 ay gibi bir sürede katediyorlar.

Peki ışık hızında zaman nasıl ilerliyor? Neden onu merak ediyoruz? Evrenin hız limiti ışık hızı mı? Neden onu aşamıyoruz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı