AirPod Kulaklıklarda Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri! - Moblobi.com
Yaşam

AirPod Kulaklıklarda Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri!


Bu sıralar en gözde aksesuarlarımızdan biri de kablosuz kulaklık. Bunlar arasında en popüler olanlardan biri de AirPod’lar. Ancak Apple’ın AirPodkablosuz kulaklıkları üretildiğinden beri tüketiciler bazı sorunlarla karşı karşıya kaldılar. Kulaklıklardan sesin net gelmemesi, kablosuz kulaklığın telefona veya tablete bağlanamaması gibi bazı genel sorunlar ortaya çıktı. İşte AirPodkablosuz kulaklık kullananların sık karşılaştığı sorunlar ve bunların çözüm yöntemleri:

Sorun 1: AirPod ‘unuzun Kaybolması

Apple’ın AirPodkablosuz kulaklıkları en popüler ve en iyi kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyorlar. AirPodkablosuz kulaklık, yapısı itibariyle küçük ve kablosuz olduğundan dolayı ise kaybolma olasılığı diğerlerine göre çok daha fazla. Ancak kullanıcıların bu konuda endişelenmelerine hiç gerek yok. Çünkü size nerede olduğunu gösteren bir uygulama mevcut.

Bunun için internet tarayıcınızdan İCloud web sayfasına girin. Buradan Apple kimliğinizle giriş yaptıktan sonra “iPhonumu Bul”u seçin. Hemen ardından ise ekranın üst kısmındaki “Tüm Aygıtlar” bölümünü tıklayın. Bu pencerede karşınıza çıkan AirPodseçeneğinin üzerine tıklayarak AirPod’unuzun nerde olduğunu veya kapatılmadan önceki son konumunu görebilirsiniz.

AirPod’unuzun kapalı veya açık olduğunu hatırlamıyorsanız da aynı ekranda yer alan AirPod simgesinin yanındaki nokta size bu konu hakkında bilgi verecektir. Bu nokta eğer yeşil renkte ise AirPod’unuzun açık olduğu anlamına gelir. Eğer kapalı görünüyorsa da en azından son konumu hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Sorun 2: AirPod ‘unuzu sıfırlama

Genellikle bir cihazda sorun yaşadığımızda ilk olarak onu kapatıp açarak bu sorunu gidermeye çalışırız. Aynı durum AirPodiçin de geçerli. Eğer AirPodkablosuz kulaklığınızda bir sorunla kaşılaştıysanız kapatıp sıfırladığımızda bir çok sorun kendiliğinden düzelmiş olabiliyor. Peki AirPodnasıl sıfırlanıyor, bilmeyenler için hemen bunun hakkında da kısa bir bilgi verelim: Bunun içim öncelikle AirPod’unuzu şarj kutusuna yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından da ışık yanıp sönene kadar 15 saniye kasanın arkasında bulunan düğmeye basılı tutmalısınız. Ardından da telefonunuzun AirPod’lerin tekrardan bağlanmasını bekleyin.  Eğer iPhone’unuz varsa İCloud bu noktada AirPod’unuzu senkronize ediyor. Fakat eğer ki iPhonekullanıcısı değilseniz,  Bluetooth yoluyla da cihazlarınızı manuel olarak eşleştirebilirsiniz.

Peki eğer AirPod’unuz cihazınıza ya da bilgisayarınıza bağlanamıyorsa ne yapmalısınız? Kulaklığınızda düzensiz ses problemleri yaşıyorsanız nasıl çözebilirsiniz? Airpod’unuzun pili neden çabuk bitiyor olabilir? Diğer Airpod sorunları ve çözümleri haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı