Otonom Araçlara Güven! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Otonom Araçlara Güven!

Sanal gözler nasıl çalışıyor?

Eye Pods adı verilen, yuvarlak ve uykulu gözlere sahip olan akıllı araç, otonom bir şekilde hareket ediyor ve cadde uyarlaması ile karşıdan karşıya geçmek için bekleyen yayaların hareketlerini analiz ediyor. İnsanların hareketlerini gözlemleyen bu şirin ve akıllı araç görüntüsü ile insanların korkusunu alacak ve yerine gülme isteği gibi olumlu hisler uyandıracağı bekleniyor.

Atılan bu tarz değişik sonuçların bazı verilere ulaşılmasına ve incelenmesine katkı sağlayacağı su götürmez bir gerçek fakat bu insanlar bu teknolojileri tamamen güvenerek günlük hayatlarının bir parçası yapacak mı bunu zaman gösterecek.

Peki siz otonom araçlar konusunda ne düşünüyorsunuz, güvenli buluyor musunuz, yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Otonom araçlara ilgi duyanlar “İlk Sürücüsüz Otobüs Yola Çıkıyor!” isimli haberimizi de buraya tıklayarak okuyabilirler.


Batuhan Taştekin’in köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ? 

Moblobi yazarlarımızdan Batuhan Taştekin’in tüm yazılarını görmek için buraya tıklayın.

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir