Bir Uydunuz Olsun İster misiniz?

Gökyüzü ve uzay bilimleri insanlar tarafından merak edilen konulardan olmuştur. Uydular ise insanoğlunun hayatını geliştirmek için kullanılan araçlardandır. Peki herkesin bir uydusunun olduğu bir dünya düşünebilir misiniz? Bunun cevabını birlikte inceleyelim.

Paylaş

Sayfa 1 2 3

Günümüzde uzay sistemleri bilimsel çalışmalar dışında teknoloji çalışmaları ekonomi, sosyo-ekonomi, politika gibi birçok unsuru da içinde barındırıyor. Bu bağlamda özellikle genç kuşaklara tecrübe ve bilgi kazandırmak için birçok projeler geliştiriliyor. Bu modellerden birtanesi de oldukça popüler olan CanSat modeli uydu ’dur.

Bu uydu modeli ilk olarak 1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde ortaya atıldı. Küçük olan bu uydu modeli büyük olan uyduların yerine geçebiliyor. Bu özellikleriyle CanSat projesi gençlere bir uydunun tasarımını ve üretiminde oldukça fazla tecrübe kazandırabiliyor.

Peki bu CanSat denen proje ne işe yarıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

Sayfa 1 2 3
Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEPCAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir