Yüzünüz Dijital Bir Reklam Panosuna Dönüşüyor!

Artırılmış gerçeklik deneyimi sunan Blippar, Halos adını verdiği yeni bir özelliğini kullanıma sundu. Şu anda beta denilen bir aşamada olan bu özellik yüzünüzü dijital bir reklam panosuna dönüştürebiliyor. İOS ve Android platformlarında indirilmeye hazırlanan Halos, özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kullanıcılarının yüz hatlarını uygulamaya taratarak yüzlerine çeşitli içerikleri barındıran animasyonlu, eğlenceli emojiler, fotoğraflar hatta Youtube videosu veya Spotify’den bir şarkı ekleme imkanı da sağlıyor. Şimdi bunun nasıl mümkün olduğunu merak edenler için hemen açıklayalım.

Yüzünüzü dijital bir reklam panosuna çevirebileceksiniz!

Mevcut ruh halinize göre istediğiniz çeşitli kabarcıkları ekleme yapabildiğiniz bu uygulamada özelliklerin kullanılabilmesi için kullanıcıların ilk aşamada yüzlerini belirgin bir şekilde tanıtmaları gerekiyor. Yüz profillerinin kaydedilmesinin hemen ardından Halos özelliği aktif bir hale getiriliyor.

Yararlı olan bilgilerin kilitlerini açan ve en sevilen markalarla etkileşime geçmeye çalışan bu uygulamada en basit haliyle hava durumu için telefonunuzdaki kamerayı gökyüzüne tutmak yeterli oluyor.

Kullanıcıların kendilerini ifade etmeleri için benzersiz ve değişik bir özellik olarak gösterilen Halos’un beta aşamasında olduğunu tekrardan hatırlatalım. Blippar kullanıcıların kendi profillerini oluşturmasını sağlayan bu yeni özelliğini çok yakın bir zamanda tanıtacak ama Artırılmış gerçeklik yüz profilleri adı verilen yeniliğiyle bir kişi hakkında detaylıca bilgi almak mümkün olacak. Tabi bunun gerçekleşmesi için öncelikle kullanıcıların kendi profillerini oluşturmuş olması gerekecek ki bu durum kişisel gizlilik için gayet yerinde bir adım. Profilini hazır hale getiren kişiler ise Blippar  uygulaması sayesinde blipp’lenebilecek. Bu tanıtma işlemi yüz yüze görüşme şeklinde olabileceği gibi fotoğraf ve video üzerinden de mümkün olabilecek.

Bu yeni özellik neleri değiştirecek? Ünlüler bu özelliği nasıl kullanmışlar, haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı