Yapay Zeka Parkinson Hastalığını Teşhis Edecek!

Çin’in çok büyük bir teknoloji yatırımcısı olan Tencent ve İngiliz Medopad şirketi Parkinson hastalığına tanı koymada önemli bir ilerleme kaydettiler. Parkinson teşhisi için yapay zeka yla bağlantılı olan bir kamera sayesinde doktorların işi oldukça kolaylaşacak. Nasıl mı? Yapılan araştırmalarda Londra’da bulunan bir hastanenin Parkinson tanısı koyduğu birçok hastaya ait videolar incelendi.

Araştırmalar sonucunda ortaya çıkan sonuç: Hastaya hiçbir cihaz bağlanmadan sadece küçük bir kamera yardımıyla Parkinson hastalığının teşhisinde oldukça önemli adımlar atıldı. Hasta bireylerin  sadece belirli seviyelerdeki hareketleri kamera  ortamında ve karşısında yapması belirtilerek yapay zekanın da yardımlarıyla incelenen bulgu ve görüntülerden Parkinson teşhisi konulabilir hale gelindi.

Peki bu yapay zeka teknolojisi ile Parkinson’un teşhisi ne kadar sürüyor ve tedavisi kaç dakika içinde gerçekleşiyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı