Yapay Zeka ‘nın da Psikopatı Varmış!

Teknolojinin geldiği en önemli noktalardan biri yapay zeka  Teknolojinin gün be gün öngörülemez ve önüne dahi geçemeyeceğimiz şekilde uzaya araba yollayacak kadar gelişmesi ve ilerlemesi, dünyanın farklı bölgelerinde farklı insanların ortak birer amaç uğruna bir araya gelerek teknoloji üretmeyi ve geliştirmeyi hızlandırması ve bilimin teoride ortaya çıkan bu gelişmelere ileri derecede destek olması insanların ve dünyanın elde ettiği bu gücü ve kontrolü sorgulamalarına neden oluyor diyebiliriz.

Ortaya çıkan bu yapay zekaların günlük yaşamlarımıza müdahale etmesi ve girmesi hemen hemen her işimizde bulunmaya başlaması da onların gelecekleri hakkında oluşan birtakım tartışmalara yol açtı. Teknoloji ve bilim konularına yön veren ünlü  isim Elon Musk olmak üzere birçok girişimci yapay zekanın sürekli olarak kontrol altında tutulması gerektiğini ve zararlı olabilecek her türlü eylemlerine karşı önlem alınması gerektiği tezini öne sürüyor.

Norman neden yaratıldı? Hangi ürkütücü cevapları verdi?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı