Ulaşımda Elektrikli Scooter Devri Başladı! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Ulaşımda Elektrikli Scooter Devri Başladı!


Yeşil çevre projeleri son zamanda çok fazla artış gösterdi. Elektrikli arabalar, her yerde kullanılabilen güneş enerjileri tarzı birçok ürün piyasaya sürüldü. Son olarak da hayatımızı kolaylaştırırken, yeşil çevreyi de destekleyen elektrikli scooter lar karşımıza çıkıyor. Peki her yerde karşımıza çıkan bu elektrikli scooter lar nasıl kullanılıyor? Detaylar haberimizde…

Elektrikli scooter paylaşım sistemi nedir?

Elektrikli scooter aslında hayatımıza yeni girmedi yaklaşık iki üç yıldır birçok yerde karşılaşıyoruz. Fakat yeni yeni popülaritesi artarak tam anlamıyla halka indi denilebilir. Birçok şekilde kullanılan elektrikli scooterları ortak paylaşılabilen scooterlar, e-scooter paylaşım servisleri gibi uygulamaları da bulunuyor.

Şu sıralar İstanbul’un birçok noktasında karşımıza çıkan ortak paylaşımlıelektrikli scooterlar bulunuyor. Bunlar kullanıcıların cep telefonlarına indirdikleri uygulamalar sayesinde aktive edilip kolayca kullanılabiliyorlar. Böylece hem zamandan ve enerjinizden tasarruf edebiliyor hem de doğaya da araba kullanmak yerine kısa mesafede bu gibi araçları kullanarak katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Elektrikli scooterlar nasıl kullanılabilir?

Karşımıza çıkan elektrikli scooter paylaşım uygulamalarından biri Martı… Martı tamamen yerli bir girişim ve de İstanbul’da üretilip; Türk mühendisler tarafından yapılıyor. Martı adlı bu ortak paylaşımlıelektrikli scooter sistemini kullanabilmek ise çok kolay. En başta akıllı telefonunuza Martı’nın ücretsiz uygulamasını indiriyorsunuz. Daha sonra ise haritalar kısmından size yakın olan Martı‘yı seçiyorsunuz. Bundan sonraki adım ise scooterın üzerinde bulunan kodu telefonunuza okutmak.

Telefonunuza gelen 4 haneli kilidi Martı‘nın üzerinde bulunan fiziksel kilidi açmış olacaksınız. Ardından hemen elektrikli scooter’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım ücreti olarak da 3 lira ile yolculuğa başlıyorsunuz 1 dk için 0.75 kr ve 10 dakika için ise 10.5 TL ödüyorsunuz.Geçtiğimiz haftalarda Martı’nın bir benzeri elektrikli ve paylaşımlı scooter hizmeti daha piyasaya sürüldü. Palmadı altında olan elektrikli scooter ise misyonu bakımından Martı’dan daha farklı bir noktada duruyor.

Peki en uygun fiyatlı elektrikli ve paylaşımlı scooter hangisi? Sadece üniversite kampüsleri için kullanılan scooter ne? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı