Uber’in Uygun Fiyatlı Yeni Hizmeti: Uber Pool Express!

Uber yeni ürünü Uber Pool Express’i bu hafta açıkladı. Uber, Express Pool hizmetini ABD genelindeki diğer şehirlere taşıdı. Pool Express, San Francisco ve Boston’ın dışında Los Angeles, San Diego, Denver, Miami, Philadelphia ve Washington DC’ye de taşınıyor. Hatta Uber, bu hizmetini çok yakında daha fazla şehre de götüreceğini belirtiyor.

Pool Express, Uber Pool’a çok benziyor; yolcularını daha ucuz ücretle ortak genel bir yönde yolculuklarını başkaları ile paylaşmalarını sağlıyor. Ancak yolcuların ufak bir yürüyüş yapmaları da bekleniyor. Geleneksel Uber Pool’un aksine, tüm sürücüler için tek bir toplama ve bırakma noktası var. Yolcuların toplama ve bırakma noktalarına göre Uber uygulaması, kullanıcılar için yürüme talimatları da sağlıyor.

Uber yaptığı açıklamada bu yeni Pool Express hizmetinin, Uber Pool’dan yüzde 50 daha ucuz olacağını belirtti. Bu yeni uygulamaya yapılan “otobüs” eleştirilerine Uber’in yöneticileri yanıt verdi ve bu benzetmenin doğru olmadığını paylaştı. Toplama ve indirme noktalarının sabit rotalar olmak yerine, yolcuların yerlerine ve nereye gittiğine göre algoritmik olarak belirlenen rotalar olduğunu özellikle belirtti. Express Pool ürünü hakkındaki her şeyin dinamik olduğunun özellikle altını çizdi.

Uygulamanın maliyet avantajı sebebiyle tercih edilebilir olmanın dışında aslında kişileri bu tarz toplu paylaşımlara yönlendirerek çevre kirliliği, trafik sorunu gibi sorunlara da olumlu katkıda bulunuyor.

Uber’in Pool Express çözümü, tasarruf etmek isteyen ancak otobüsle binmek istemeyen kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı