Tüm Cihazlarınızı Aynı Anda Şarj Eden Bilgisayar Kılıfı!

Teknolojinin değişimi ve gelişimi gün geçtikçe bizleri şaşırtmaya hatta hayrete düşürmeye devam ediyor. Teknoloji geliştikçe kullandığımız cihazlar ve internete olan ihtiyacımız daha da artıyor. Bu da bizim gün içerisinde sık sık şarj sorunu yaşamamıza sebep oluyor. Çağımızın en büyük fobilerinden biri de şarj (pil) sorunu oldu. Şimdi buna yeni bir çözüm önerisi var. Birçok cihazı aynı anda şarj eden bilgisayar kılıfı hayatımıza girmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Dışarıya çıktığımız zamanlar telefon,tablet veya bilgisayarlarımızda beliren %5 gibi bir ibare herkes için korku ve endişeye yol açıyor diyebiliriz. Eminiz bu durum herkes için çok tanıdık bir durumdur. Bu sorunumuzu çözmek için ise yanımıza powerbank’lar alıyoruz. Rengarenk kabloları olan şarj cihazlarını yanımızdan hiçbir zaman eksik etmiyoruz.

En basit haliyle dışarıda bir yere gitmek için evden çıktığımız zaman gözlerimiz sürekli olarak priz ya da telefonlarımızı şarj edebileceğimiz yerleri arıyor. Şimdi ise tüm bu uğraşları bir kenara bırakan ve tüm teknolojik cihazlarınızı aynı ayna şarj edebilen bir bilgisayar kılıfı hayatımıza giriyor.

Bu bilgisayar kılıfının adı Laer. Londra’da gelişmekte olan bir girişim olan Arroe tarafından üretililmiş. Laer, tasarım olarak özellikleriyle tatmin edici bir dizüstü bilgisayar kılıfı. Aklınıza gelebilecek tüm adaptör, yedek pilleriniz ve kablolarınızın yerine geçen bu cihaz Bluetooth ile de çalışabiliyor. Mac ve PC bilgisayarlar, giyilebilir teknoloji ürünleri, tüm akıllı telefonlar, USB aracılığıyla veya kablosuz olarak bağlanılabilen tüm cihazlarınızı aynı anda şarj edebiliyor.

Kullanıcılar Laer’in kendisine özel olan uygulaması sayesinde pil seviyelerini anında görebiliyor ve voltaj ayarları gibi kısımlarını da yönetebiliyorlar.Ayrıca TrackR teknolojisi aracılığıyla izlenilebilen bu teknolojik buluş,hırsızlıklara ya da kaybolmalara karşı ciddi bir önlem de almış durumda.

Peki bu kılaf ne kadara  kullanıcılar nasıl ulaşabilirler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı