Tüm Cihazlarınızı Aynı Anda Şarj Eden Bilgisayar Kılıfı! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Tüm Cihazlarınızı Aynı Anda Şarj Eden Bilgisayar Kılıfı!


Teknolojinin değişimi ve gelişimi gün geçtikçe bizleri şaşırtmaya hatta hayrete düşürmeye devam ediyor. Teknoloji geliştikçe kullandığımız cihazlar ve internete olan ihtiyacımız daha da artıyor. Bu da bizim gün içerisinde sık sık şarj sorunu yaşamamıza sebep oluyor. Çağımızın en büyük fobilerinden biri de şarj (pil) sorunu oldu. Şimdi buna yeni bir çözüm önerisi var. Birçok cihazı aynı anda şarj eden bilgisayar kılıfı hayatımıza girmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Dışarıya çıktığımız zamanlar telefon,tablet veya bilgisayarlarımızda beliren %5 gibi bir ibare herkes için korku ve endişeye yol açıyor diyebiliriz. Eminiz bu durum herkes için çok tanıdık bir durumdur. Bu sorunumuzu çözmek için ise yanımıza powerbank’lar alıyoruz. Rengarenk kabloları olan şarjcihazlarını yanımızdan hiçbir zaman eksik etmiyoruz.

En basit haliyle dışarıda bir yere gitmek için evden çıktığımız zaman gözlerimiz sürekli olarak priz ya da telefonlarımızı şarj edebileceğimiz yerleri arıyor. Şimdi ise tüm bu uğraşları bir kenara bırakan ve tüm teknolojik cihazlarınızı aynı ayna şarjedebilen bir bilgisayar kılıfı hayatımıza giriyor.

Bu bilgisayar kılıfının adı Laer. Londra’da gelişmekte olan bir girişim olan Arroe tarafından üretililmiş. Laer, tasarım olarak özellikleriyle tatmin edici bir dizüstü bilgisayar kılıfı. Aklınıza gelebilecek tüm adaptör, yedek pilleriniz ve kablolarınızın yerine geçen bu cihaz Bluetooth ile de çalışabiliyor. Mac ve PC bilgisayarlar, giyilebilir teknoloji ürünleri, tüm akıllı telefonlar, USB aracılığıyla veya kablosuz olarak bağlanılabilen tüm cihazlarınızı aynı anda şarjedebiliyor.

Kullanıcılar Laer’in kendisine özel olan uygulaması sayesinde pil seviyelerini anında görebiliyor ve voltaj ayarları gibi kısımlarını da yönetebiliyorlar.Ayrıca TrackR teknolojisi aracılığıyla izlenilebilen bu teknolojik buluş,hırsızlıklara ya da kaybolmalara karşı ciddi bir önlem de almış durumda.

Peki bu kılaf ne kadara kullanıcılar nasıl ulaşabilirler?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı