Tuhaf ve İlginç Teknoloji Ürünleri!

Hayatımızı kolaylaştıran çeşitli teknoloji ürünlerine tanıklık ediyoruz. Kimi zaman bazı teknoloji ürünleri karşısında ne kadar gerekli olduğunu düşünüyor ve şaşırıp kalabiliyoruz. Teknoloji ve inovasyon takipçilerinin yakından tanıdığı CES 2019 bu yılın başlarında gerçekleşmişti. Bilmeyenler için hemen paylaşalım: CES fuarları dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri ve uzun bir süredir her yıl düzenli olarak gerçekleşiyor. Hatta “son tüketiciye ulaşmak” açısından bakacak olursak CES‘in bu fuarların en büyüğü olduğunu söyleyebiliriz çünkü kendine hedef kitle olarak son tüketiciyi seçiyor.

2019 yılına damga vuran ilginç teknoloji ürünleri

Her sene ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen fuar birçok ilgi çekici ve yenilikçi teknolojinin tüketiciye tanıtılmasına ön ayak olurken, bir yandan da bazı tuhaf projeleri içerisinde barındırabiliyor. Genellikle fuarda tanıtılan teknoloji ürünlerinden sıklıkla bahsedilir. Biz de yılında başında gerçekleşen ve sıkça haberleri yapılan CES 2019 projelerine bir geri dönüş yaptık ve bu yıl fuarda yer alan tuhaf projeleri sizler için derledik. İşte o ilginç projeler…

Evcil Hayvan Kurutucu

Evcil hayvan teknolojileri üzerine yoğunlaşan araştırma şirketi Pet Connexion, köpeklerinizi yıkandıktan sonra kurulamanızı sağlayan bir cihaz geliştirdi. Islak köpek kokusunu yok edeceği söylenen cihazın evcil hayvanlarınızı kurutma süresi yaklaşık olarak 25 dakika, tabii ki boyuta göre değişiyor. Ne kadar işlevsel olduğunu ve gerekli olduğu elbette tartışılabilir. Bu köpek saunasının fiyat etiketi ise 660 dolar. Cihaz şuan için batı pazarlarında bulunmuyor.

Robot Ekmek Otomatı

Yüzlerce ekmeği içinde depolayabilen robot ekmek otomatının adı Breadbot. Özellikleri ise oldukça kolay ve basit bir sisteme sahip. Wilkinson Baking Company tarafından tasarlanan Breadbot, her saat düzenli olarak 10 farklı türden ekmek yapıyor ve satışa sunuyor. Eğer bir unlu mamul hayranıysanız, bu ekmek otomatı sizin aradığınız robot olabilir.

Akıllı Kemer

Giyilebilir teknolojilerle ilgili her geçen gün bir yenilik karşımıza çıkıyor. Sürekli olarak haberlerini çıktığımız bu teknolojilerin bir yenisi ise akıllı kemer Welt. Welt’in temelde diğer akıllı cihazlardan çok da ekstra özellikleri bulunmuyor. Welt’i akıllı telefonunuza ve tabii ki belinize bağladığınızda, telefonunuzdaki uygulama aracılığıyla ne kadar adım attığınızı ve bel ölçünüzü öğrenebiliyorsunuz. Giyilebilir teknolojilerin yenilerinden olan bu akıllı kemerin fiyat etiketi ise 199 dolar.

Sesli Asistan Bağlantılı Tuvalet

Numi 2.0, Kohler’in yeni tuvalet modeli. Yeni çıkan hemen hemen her teknolojide olduğu gibi Numi de “akıllı” elbette. Akıllı tuvalet, ısıtma sistemleri ve içine monte edilmiş olan hoparlörleriyle geliyor. Ayrıca Amazon’un sesli asistanı olan Alexa’ya da direkt olarak bağlanabiliyor. Bu sayede Alexa’dan şarkıyı ya da sıcaklığı değiştirmesini isteyebilirsiniz. Bu ilginç akıllı tuvaletin ise 7000 ya da 8000 dolar arasında olacağı tahmin edilen bir fiyatlandırma politikası bulunuyor.

Kendini Temizleyen Kum Kabı

İnternete bağlanan, kediler için üretilen bir kum kabının olduğunu söylesek inanır mısınız? LavvieBot adlı bu kum kabı internete bağlanıyor, kendi kendini temizliyor, tekrardan kum dolduruyor ve hatta kediniz tuvaletini yaptığında size bunun fotoğrafını gönderebiliyor. Tabii bu son özelliğe ne kadar sahip olmak istersiniz bilemiyoruz.

Peki yaka kartlarını okuyarak, sizinle alakalı kişilerler network kurmanızı yani insanlar ile iletişime geçmenizi sağlayan bir yapay zeka olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya diğer ilginç ve tuhaf teknoloji ürünleri hangileri? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı