Tesla’nın Yeni Arabası ve İlginç Özellikleri!

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla; otomobil dünyasının harika çocuğu olarak adlandırılıyor. Tesla yeni araba modeli Y ve ilginç özellikleri, haberimizde...

Son dönemin adından en çok söz ettiren arabası kuşkusuz ki Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla arabaları. Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile yaşadığımız çağı tanımlayan bu araçlar merakla takip ediliyor. Tesla araçları, özellikle de yenilikçi ve doğa dostu olan aynı zamanda dikkat çekici tasarımıyla dikkat çekiyor. Araç severler için Tesla yeni araba modeli 2020 Tesla Model Y ve ilginç özellikleri; haberimizde…

Otomobil dünyasının harika çocuğu Tesla yeni araba modeli hakkında bilinmeyenler:

Bildiğiniz üzere Tesla araçları, Elon Musk şirketine ait son donanım ve teknoloji araçları olarak tanımlanıyor. Elon Musk; Tesla ve Space X şirketleriyle birlikte büyümeye devam eden bir teknoloji ağına sahip diyebiliriz. Space X’i sıkça uzay ve havacılık alanında duyuyoruz ancak Tesla’da otomotiv sektörünün gündeminden düşmüyor.

Tesla’nın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı Tesla Roadster, 0-100 km/s limitine 1.9 saniyede ulaşarak oldukça dikkat çekti ve hala iyiler arasında üst sıralarda yer alıyor. Tesla ilk zamanlar bir girişimci fikri olarak ortaya atıldı. İmkansızlıklar sebebiyle biraz yavaş bir gelişim kaydetmesine rağmen, Elon Musk’ın mücadeleci yapısı ile şu an ki konumuna kadar yükseldi. Şimdilerde ise California merkezli olan ve elektrikli araç üretip satan Amerikan şirketi Tesla, zirveye oynuyor.

tesla yeni araba moblobi

Amerikan pazarında 2000’li yıllardan itibaren varlığını sürdürerek önemli bir yere sahip olan Tesla’lar, ABD’de otomotiv sektörünün “harika çocuğu” olarak nitelendiriliyor.

Kısa zamanda dev markalar arasına giren Tesla yeni araba modeli Y’nin birçok ilginç özelliği var. Bunlardan bazıları şöyle:

  • 2020 Tesla Model Y, üçüncü sıra oturma seçeneği ile yedi yolcuyu ağırlayabilen, tamamen elektrikli, kompakt bir SUV geçit aracı. Bu yeni model, kompakt lüks SUV segmenti içerisine girmiş olan Tesla’nın ilk elektrikli aracı.
  • Tesla yeni araba modeli olan “Tesla Model Y”nin; Jaguar-I Pace ve Mercedes-Benz EQC ile rekabet etmesi amaçlanıyor.
  • Fiyatı ise BMW X3 M ve Porsche Macan gibi gazla çalışan rakiplerinden daha düşük.
  • Sektör uzmanları, BMW, Ford ve Volvo‘nun Tesla ile rekabet edebilmek için yakında kendi elektrikli SUV’larını piyasaya süreceğini tahmin ediyor.
  • Gelişmiş “Otopilot” yarı otonom sürüş sistemi 2020 Model Y’de standart. Gelişmiş güvenlik özellikleri arasında otomatik acil frenleme, şerit tutma yardımı ve uyarlanabilir hız sabitleyici de bulunuyor.
  • Önceki Model 3 Sedan’a benzer şekilde; sahip olduğu sade iç mekanı öncelikle bilgi-eğlence sistemine dayanıyor. Hız göstergesi, klima kontrolü, ses sistemi ve eğlence işlevlerinin tümü bu gösterge paneli konsolunda bulunuyor.
  • Tesla Model Y’de Falcon Wing kapısı yok. Ancak panoramik bir görünüm sağlamak için renkli tamamen cam bir tavan mevcut. Entegre dashcam ve çok sayıda özellik, bu yeni crossover SUV‘u segmentte yeni bir soluk haline getiriyor.

Peki siz otomativ sektörünün “harika çocuğu” olarak adlandırılan Tesla araçları ve Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Elon Musk’un İlginç Eğitim Hayatı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Katlanabilir Elektrikli Bisiklet!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tesla’nın Dönüm Noktası Sayılan 10 İlginç An!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı