Telefonunuzu Su Geçirmez Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

telefonunuzu su geçirmez özelliğe kavuşturan bir sprey geliştirildi...

Günlük hayatımızda elimizden düşürmediğimiz telefon ve tabletlerimiz bazen büyük tehlikeler atlatıyor. Bu tehlikelerin başında su dökülmesi veya sıvı ile temas geliyor. Bu riski ortadan kaldıran ve telefonunuzu su geçirmez özelliğe kavuşturan bir sprey geliştirildi. İşte detaylar…

Su geçirmez özelliğe sahip sprey hangi ilginç özelliklere sahip?

Telefonların en büyük sorunlarından biri de sıvı ile temas etmeleri durumunda çok çabuk bozulmaları ve bir daha da çoğunlukla tamir edilememeleri. Bunu önlemek amacıyla bir sprey icat edilmiş. Bu spreyin adı ImperviousNano teknolojiye sahip olan bu sprey sayesinde akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz ultra bir su geçirmez forma kavuşuyor.

Sprey sadece su geçirmez bir özelliğe de sahip değil. Ayrıca telefon ve tabletlerin çizilmelerini de önlüyor. Cihazlarınızda şeffaf hidrofobik bir film oluşturuyor. Böylece sudan ve çizilmelerden koruyor.

Sprey yaklaşık 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar dayanabiliyor. Sahip olduğu nano teknoloji sayesinde su altında fotoğraf bile çekebiliyorsunuz. Spreyin formülü o kadar etkili ki üzerinde bulunan yoğun sıvılar bile leke bırakmıyor.

Impervious cihazınızı sıvı hasarlarından ve çizilmelerden koruyor. Diğer hidrofobik ürünlerin kullanıcıları işlem görmüş yüzeylerde opak bir film bıraktığından sadece çizilerek giderildiğinden şikayet etmişler. Bu teknolojik üründe ise böyle bir durum söz konusu değil.

Peki bu sprey nasıl uygulanıyor? Ne gibi avantajlar yaratıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı