Teknolojiyi Kontrol Etmenin Yeni Formülü: Dövmeler! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Teknolojiyi Kontrol Etmenin Yeni Formülü: Dövmeler!


Kolunuzdaki herhangi bir dövmeyle bilgisayarınızı ve telefonunuzu kontrol edebilirsiniz desek ne derdiniz? Biraz saçma bulabilirsiniz ama sonuç öyle değil. Microsoft araştırma grubu vücudumuzun bir ara yüz ile kullanılmasını sağlayan deri üzerinde taşıyabileceğiniz bir sistem üretti. Microsoft ortaklığıyla geliştirilen bu sistem geçici dövmelerde kullanılan güvenli iletken devrelerinin oluşturulmasıyla bir yöntem uyguluyor.

Bir zamanların trendlerinden olan flash adını verdikleri dövmelere çok benzeyen altın ve gümüş rengindeki bu geçici dövmeler şık görünümü ile de vücudunuzda çip taşıyormuş gibi bir nevi filmlerden tanık olduğumuz çip görüntülerini hissetmenize neden olmuyor. Zaten geçici dövmelerin yapımında kullanılan yaprak denilen altın aynı zamanda çerçevelerde de kullanılan bir madde olduğu için cilt dostu olduğundan rahatlıkla güveniyorsunuz.

DuoSkin ismi verilen geçici dövmeyi vücudunuza uyguladığınızda her gün rahatlıkla kullanabileceğiniz sizlere güvenli bir materyal yardımıyla wireless iletişimi, bilgi görüntüleme ve bilgi işleme gibi üç farklı noktadaki bu işlemleri rahatlıkla ve kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Giyilebilir teknolojinin gün geçtikçe daha da geliştiği bu dövme örneğinden de anlaşılıyor.

Peki bu akıllı dövmeler ile neler yapabilme gücüne erişmiş oluyorsunuz dersiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı