Uçan araba PAL-V! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Uçan araba PAL-V!


Uçan araba üreticisi PAL-V resmi olarak ticari modellerin satışına Liberty Pioneer ve LibertySport ile başladı. Dünyadaki ilk ticari uçan araba artık bir gerçek. PAL-V CEO’su Robert Dingemanse, “Yıllarca süren teknik zorluklarla birlikte ekibimiz, dünyadaki mevcut güvenlik standartlarına uygun, yenilikçi uçan bir araç yaratmayı başardı” diyor.

PAL-V, 2009 ve 2012 yıllarında konsept araçlarının başarılı test programlarını takiben, yakın zamanda piyasaya sürülen ticari ürünlerin tasarımına başlamıştı. PAL-V ilk müşteri siparişlerinin karşılanması için heyecan verici bir aşamaya yaklaşıyor. Diğer uçan otomobil üreticilerine kıyasla PAL-V, test edilmiş teknolojilere sahip ve mevcut yönetmeliklere tamamen uyumlu bir uçan otomobil üretmeyi, tasarlamayı ve inşa etmeyi başardı.

Yeni model tasarımı, önde gelen İtalyan tasarım ajanslarıyla yapılan işbirlikleri sayesinde farklı bir İtalyan havasına sahip. PAL-V Liberty’nin güvenliğini daha da artıran eşsiz bir çift motoru mevcut. Sürüş esnasında alçaltılmış süspansiyon ve eğimli “kokpit”, spor otomobilin hissini veriyor.

2017’de bir ön üretim serisi oluşturulmaya başlanacak.İlk sevkiyatlar 2018 yılının sonuna kadar yapılması planlanıyor.

Şu ana kadar geri dönüşlerden çok memnun olan Jennings-Bates, Kuzey Amerika’dan daha büyük bir ilgiyi görmeyi umuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı