Teknoloji Doğa için Üretti: Akıllı Saksı, Teknoloji Geri Dönüşüm Tesisi, Yapay Et ve Yumurta! - Sayfa 2 / 4 - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Teknoloji Doğa için Üretti: Akıllı Saksı, Teknoloji Geri Dönüşüm Tesisi, Yapay Et ve Yumurta!


Hava Kalitesini Artırmak için “Akıllı Saksı“lar:

Açık hava kirlenirken, kapalı alanlarımız da risk altında. Son araştırmalar, iç mekan kirliliğinin dış mekan kirliliğinden beş kat daha fazla olduğunu ve zamanımızın yüzde 90’ını kapalı alanda geçirdiğimizi gösteriyor. Dünya Sağlık Örgütü de iç mekan kirliliğini sağlığımızın en tehlikeli tehditlerinden biri olarak bile listeledi. İşte bu tehlikeyi önlemek için Clairy markası harekete geçti, iç mekan kirliliğini azaltmak için teknolojiden yararlandı ve evlerimize girerek bizi bu tehlikeden kurtaracak yeni bir teknoloji geliştirdi. Nasıl mı?

Clairy, bitkilerin ürettiği doğal hava temizleyicileri sağlıyor. Bunu ürettiği akıllı saksılar ile hava temizleyicileri yardımıyla gerçekleştiriyor. Peki bu akıllı saksılar havayı nasıl mı temizliyor? Şöyle: Bir binanın içinden havayı, bitkinin köklerine yönlendirmek için bir fanla bir araya getiren teknik üniteler bulunuyor. Temizleyicinin sensörleri, bina havasının kalitesini, sıcaklık ve nem seviyelerini izliyor ve Wi-Fi modülü aracılığıyla güncellemeler gönderiyor. Böylece bu doğal hava temizleyiciler yoluyla, iç mekan havasının doğal yollarla ve teknoloji yardımıyla temizlenmesi sağlanıyor. Hatta bu teknolojiye yeni bir özellik de eklenmek üzere hava temizleyicinin daha akıllı bir versiyonu da yakında çıkacak. Hava kalitesini izlemek ve israf ile maliyeti ortadan kaldırmak için gelişmiş sensörler ve bir filtre kullanıyor olacaklar; üstelik bu filtrenin değiştirilmesi de gerekmiyor olacak. Yani mevcut ortaya çıkarılan bu akıllı saksıteknolojisi daha da geliştirilmiş olacak. Testler yapılmış, bu akıllı hava temizleyicinin, bakterilerin yüzde 99’unu, virüsleri ve ince parçacıkları ve aynı zamanda uçucu organik bileşiklerin yüzde 93’ünü elimine ettiğini göstermiş. Bu akıllı saksı sistemi, ev sahiplerini bilgilendirmek için bir uygulama da kullanıyor ve diğer akıllı cihazlara da bağlanabiliyor. Çok yakında bu teknolojiyi de artık evlerimizde görebiliyor olacağız.

Önceki sayfa1234Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı