Tehlikeli Anlarda Kaçış Yapmanızı Sağlayan Sırt Çantası!

Deprem, saldırı gibi tehlikeli olaylarda bulunduğunuz yerden kurtulmanızı ve acil çıkış yapmanızı sağlayan güvenli kaçış aracı sırt çantası, haberimizde…

Deprem, yangın, hırsızlık gibi birçok olağandışı durumlar karşılaşıyoruz. Bu gibi durumlar ile karşılaştığımızda bulunduğumuz mekandan nasıl kurtulabileceğimizi çoğu zaman panikle bilemiyoruz. Deprem, saldırı gibi tehlikeli olaylarda insanların evde mahsur kalmasını önlemek; bina dışına güvenli bir şekilde çıkışını gerçekleştirmek için bir cihaz geliştirildi. Bu güvenli kaçış aracı ile ilgili detaylar haberimizde…

Güvenli kaçış aracı nedir? Nasıl kullanılıyor?

Bu acil çıkış aracının adı SkySaver. Bu araç, yangın deprem gibi hayati tehlike arz eden durumlardan kaçış yapmanızı sağlıyor. Acil durumda bir pencere ya da balkondan güvenli ve hızlı bir şekilde ortamdan kaçışı kolaylaştırıyor.

SkySaver Resuve Backpack, yaşanabilecek afetler veya olağandışı durumlarda kimsenin zarar görmemesi için bir çözüm bulmak amacıyla geliştirilmiş. Kullanılması için de özel bir güç veya yetenek gerekmiyor; herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmış. Pencereden takılan bir kanca ile aşağıya doğru yavaşça ve otomatik olarak inmenizi sağlıyor. Yani aslında sizi güvenli bölgeye indiren bir kontrollü iniş cihazı.

Bu kontrollü iniş cihazı bebekler için de farklı tasarlanmış. Böylece bebekleri aileleri tarafından kolayca taşınabiliyor. Cihaz Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilmiş ve halihazırda da New York’ta itfaiye ve askeri çalışmalarda kullanılıyor.

SkySaver sırt çantası şeklinde. Çantayı sırtınıza geçirdikten sonra çantayı kendinize sabitlemeniz için bir emniyet kemeri de bulunuyor. Ancak olağandışı durumlarda aile üyelerinizdeki her kişi için ayrı bir sırt çantası gerektiğini hemen belirtelim. Böylece ağır yük nedeniyle güvenlik sıkıntısı çıkarmasına engel olabilirsiniz.

2015 yılına kadar sadece ABD’de satılan bu cihaz şu anda yaklaşık olarak beş kıtada satılıyor. Ayrıca cihaz, dijital bir cihaz olmasa da günümüzde dijital trend listelerine girmeye başarmış.

Peki siz teknolojinin doğal afetler ve olağandışı durumlarda kullanılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizin bildiğiniz farklı yöntem ve cihazlar var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Afet ve Kazalarda Robot Böcekler Kullanılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Güneşten Daha Sıcak Olan Yapay Güneş Yapıldı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Norveç’teki Kıyamet Günü Kasası’nda Neler Var?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Korkmaz

Dilara Korkmaz

Merhaba,Ben Dilara İstanbul Üniversitesi iktisat 3.Sınıf Öğrencisiyim.İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Klübünde aktif üyeyim.Teknoloji ve dijitaldeki gelişmeler beni heyecanlandırdığı için bununla ilgili yazılar yazıyorum. Moblobi.com’da sizleri köşeme bekliyorum. Moblobi: https://moblobi.com/author/dilara-korkmaz/ E-posta: ddilarakorkmazz@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı