Tehlike Durumunda Uzaktan Emniyet Cihazı Kullanılacak!

Dijital dünyanın ve teknolojinin hızla gelişmesi beraberinde günlük yaşamı kolaylaştıracak teknolojik ürünlerin ortaya çıkmasını da sağlıyor. Yaşadığımız dünyada bireysel ya da kurumsal güvenliğimizi koruyabilmek için bazı araç ve gereçlere ihtiyaç duyabiliyoruz. Bunu bilen Amerikalı bir mucit farklı bir tasarıma imza atmış. Şok cihazına ya da uyuşturucu iğnelere veya silahlara ihtiyaç duymadan suçluları yakalamaya yarayan bir uzaktan emniyet cihazı hayatımıza giriyor. İşte detaylar…

Uzaktan Emniyet Cihazı Ne İşe Yarar?

Zaman zaman polisler karşılaştıkları suçlu ya da zanlıları etkisiz hale getirmeye çalışırken istenmeyen bazı kötü sonuçlar yaşanabiliyor. Geliştirilen bu uzaktan emniyet cihazı bu tür kötü sonuçların yaşanmasını engelleyeceğe benziyor. Bu uzaktan emniyet cihazının adı Bola WrapBola Wrap aslında bir suçlu yakalayan ip… En önemli özelliği ise kişi ile şüpheli arasındaki mesafenin güvenli bir şekilde korunmasını sağlıyor olması. Bunu yaparken de şüphelinin saniyeler içerisinde etkisiz hale getirilmesini sağlıyor.

Modern polisiyenin oluşumunu sağlayan bu suçlu yakalayan ipAmerikadaki polisler tarafından  kullanılmaya başlanmış. Tüm dünyada kullanılmaya başlanmasının ardından suçlu ve polis arasındaki arbedeleri azaltacağına inanılıyor.

Uzaktan Emniyet Cihazı nasıl kullanılıyor?

Polisler tarafından öldürücü yöntemleri önlemek amaçlı kullanılan Bola Wrap yani suçlu yakalayan ipin kullanımı ise oldukça kolay. Elinizle kolayca kullanabileceğiniz ve gerekli tuşların bulunduğu bir uzaktan kumandası bulunuyor. Bu kumanda üzerinde hedefe nişan alabilmeyi sağlayan bir lazer bulunuyor.

Uzaktan emniyet cihazı içerisinde yer alan ipi yaklaşık olarak 3 ile 7,6 metre arasındaki uzaklıklara fırlatabiliyor. Fırlattığı İpin uzunluğu ise yaklaşık 2,5 metre ve hedefteki kişiyi 1 veya 3 kez sarıp hareket etmesini engelleyebiliyor.

Cihazın içerisinde bir kartuş bulunuyor. Her kartuşta fırlatılmaya hazır 8 ayrı ip var. Kartuş bittiğinde yeni kartuşu takmak da çok kolay; yaklaşık 3 ile 8 saniye arasında yeniden takabiliyorsunuz.

Bola Wrap uzaktan emniyet cihazı, hedefte bulunan vücudu hızlı bir şekilde saran bir ip mekanizması fırlatıyor. Böylelikle yaşanan bir polis ve suçlu kovalamasında can kaybını önlüyor. Ayrıca zihinsel kriz yaşayan şüphelilerin kendilerine ve çevrelerine zarar vermelerinin engellenmesini de sağlıyor. Böylece şüpheliler, ağrısız ve acısız bir şekilde yakalanabiliyor; aynı zamanda memurların durumu araştırıp incelemelerine de olanak sağlıyor.

Bu uzaktan emniyet cihazı yani suçlu yakalayan ip şu an nerelerde kullanılıyor? Şuçluyu nasıl yakalıyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’Yİ TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı