Su ve Rüzgarla Çalışan Alternatif Şarj Aleti!

Akıllı telefonlar artık hepimizin bildiği üzere hayatlarımızın ayrılmaz birer parçası haline dönüştü. Açık havada herhangi bir işle meşgul olduğumuz zamanlarda hesapladığımız önemli şeylerden birisi de dışarıda iken telefonlarımızın şarj sorununun nasıl halledilebileceği gibi konular haline geldi. Açık havaya çıktığımız zaman sadece aklımıza akıllı telefonlarımız için değil, aynı zamanda aksiyon kameralarından, müzik çalarlara kadar diğer elektronik aletler için de şarj ihtiyacı doğuyor.

Kamp tutkunları için alternatif olarak çeşitli şarj aletleri mevcut bulunuyor. Powerbankları bu sıralamanın içerisine almıyorum. Çünkü onlarında belli bir süre kullanıldıktan sonra şarjları bitiyor. Geriye en popüler ve eski şarj yöntemi olan güneş enerjisi  kalıyor. Ancak güneş enerjisiyle şarj etme fikri güzel olsa da kimi zaman kamp ortamlarında gece ihtiyaç duyulan enerji için ne yazık ki yeterli olmuyor ve geceleri şarj etme gibi bir imkanınız bulunmuyor. Hatta gündüzleri de her zaman yeterince güneş olamayabiliyor.

Şimdi tek çarenizin güneş enerjisi olmadığını gösteren güzel bir haber verelim. Rüzgar enerjisi ve su enerjisi çalışan bir cihaz sayesinde artık açık havada cihazlarımızı şarj edebilmek için güneş enerjisine ek bir alternatifimiz daha oluştu.

Bu alternatif şarj aletinin adı Waterlily Mikro Türbin…  Waterlily Mikro Türbin teknolojisi aslında hem rüzgar hem de su akıntısı ile dönerek enerji üreten bir şarj aleti diyebiliriz.

Kampçılar genellikle su kenarları gibi yerleri severler ve kamp kurmak için buraları tercih ederler. Ya da buna alternatif olarak yüksek yerlerde kamp kurarlar. Aslında geliştirilen bu cihaz bu gibi durumlar ve kamp koşulları gözetilerek oluşturulmuş. Waterlily Mikro Türbin her iki ortam için de uygun olarak tasarlanmış. Su kenarlarında su enerjisi ile; yükseklerde ise rüzgar enerjisi ile cihazlarınızı şarj etmenizi sağlıyor.

Alet aslında çok basit bir mantıkla tasarlanmış. Rüzgar enerjisi ya da su fark etmeden aynı mantık ile hareket ediyor. Cihazın bulundurduğu pervanesine vurduğunuzda çalışmaya başlıyor. Rüzgar ile birlikte dönen bir su türbini ya da su ile dönen bir rüzgargülü gibi düşünebilirsiniz.

Elektronik aksamı su geçirmeyen bir özellikte oluşturulmuş. Waterlily Mikro Türbin, gece siz çadırınızda uyurken bile yan tarafınızda akan dere ve su içerisine pervanesini çevirecek şekilde koyulduğunda sabaha kadar elektronik cihazlarınızın tamamını şarj edebiliyor. Yani işin özü gününüze şarj problemi olmadan başlayabiliyorsunuz.

Peki bu alternatif şarj aleti yani Waterlily Mikro Türbin’e nasıl sahip olunabiliyor? Cihaz nasıl çalışıyor ve şarj ediyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı