Su ve Rüzgarla Çalışan Alternatif Şarj Aleti! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Su ve Rüzgarla Çalışan Alternatif Şarj Aleti!


Akıllı telefonlar artık hepimizin bildiği üzere hayatlarımızın ayrılmaz birer parçası haline dönüştü. Açık havada herhangi bir işle meşgul olduğumuz zamanlarda hesapladığımız önemli şeylerden birisi de dışarıda iken telefonlarımızın şarjsorununun nasıl halledilebileceği gibi konular haline geldi. Açık havaya çıktığımız zaman sadece aklımıza akıllı telefonlarımız için değil, aynı zamanda aksiyon kameralarından, müzik çalarlara kadar diğer elektronik aletler için de şarjihtiyacı doğuyor.

Kamptutkunları için alternatif olarak çeşitli şarjaletleri mevcut bulunuyor. Powerbankları bu sıralamanın içerisine almıyorum. Çünkü onlarında belli bir süre kullanıldıktan sonra şarjları bitiyor. Geriye en popüler ve eski şarjyöntemi olan güneş enerjisi kalıyor. Ancak güneş enerjisiyle şarjetme fikri güzel olsa da kimi zaman kamportamlarında gece ihtiyaç duyulan enerji için ne yazık ki yeterli olmuyor ve geceleri şarjetme gibi bir imkanınız bulunmuyor. Hatta gündüzleri de her zaman yeterince güneş olamayabiliyor.

Şimdi tek çarenizin güneş enerjisi olmadığını gösteren güzel bir haber verelim. Rüzgar enerjisi ve su enerjisiçalışan bir cihaz sayesinde artık açık havada cihazlarımızı şarjedebilmek için güneş enerjisine ek bir alternatifimiz daha oluştu.

Bu alternatif şarj aletinin adı Waterlily Mikro TürbinWaterlily Mikro Türbin teknolojisi aslında hem rüzgarhem de su akıntısı ile dönerek enerji üreten bir şarj aleti diyebiliriz.

Kampçılar genellikle su kenarları gibi yerleri severler ve kampkurmak için buraları tercih ederler. Ya da buna alternatif olarak yüksek yerlerde kampkurarlar. Aslında geliştirilen bu cihaz bu gibi durumlar ve kampkoşulları gözetilerek oluşturulmuş. Waterlily Mikro Türbin her iki ortam için de uygun olarak tasarlanmış. Su kenarlarında su enerjisi ile; yükseklerde ise rüzgar enerjisi ile cihazlarınızı şarjetmenizi sağlıyor.

Alet aslında çok basit bir mantıkla tasarlanmış. Rüzgar enerjisi ya da su fark etmeden aynı mantık ile hareket ediyor. Cihazın bulundurduğu pervanesine vurduğunuzda çalışmaya başlıyor. Rüzgarile birlikte dönen bir su türbini ya da su ile dönen bir rüzgargülü gibi düşünebilirsiniz.

Elektronik aksamı su geçirmeyen bir özellikte oluşturulmuş. Waterlily Mikro Türbin, gece siz çadırınızda uyurken bile yan tarafınızda akan dere ve su içerisine pervanesini çevirecek şekilde koyulduğunda sabaha kadar elektronik cihazlarınızın tamamını şarjedebiliyor. Yani işin özü gününüze şarjproblemi olmadan başlayabiliyorsunuz.

Peki bu alternatif şarj aleti yani Waterlily Mikro Türbin’e nasıl sahip olunabiliyor? Cihaz nasıl çalışıyor ve şarj ediyor? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı