Su Tasarrufu Yapan Akıllı Saksı!

Her geçen gün daha da ilerleyen teknoloji, hayatımızın hemen her alanında yer almakta. Evde, ofiste, dışarıda kısacası bir çok alanda teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz. Bunlarda birisi de çiçek ve bitki severlerin yardımına koşan akıllı saksı!

Baktığınız çiçek ve bitkileri, sizin yerinize teknolojik bir ürünün suladığını hayal edin. Artık bu hayal Lechuza isimli saksı ile son buluyor.

Bitki yetiştirmek bu saksılar ile çok daha kullanışlı hale geliyor. Roller coaster kullanarak bitkinizin yerini değiştirebilirsiniz. Akıllı toprak sulama sistemiyle baktığınız bitkilerin büyümesini keyifle gözlemleyebilirsiniz. Bitki sulamayı pratik hale getiren Lechuza, şık bir dekor olarak da yaşam alanınıza eşlik ediyor.

Lechuza Bizlere Ne Çeşit İmkanlar Sağlıyor?

Bu teknolojik saksıların içerisinde akıllı sulama sistemi bulunuyor. Bitkilerinizin sulama hatalarından korunarak çürüme ve kuruma riskini ortadan kaldırıyor. Böylelikle size sadece Lechuza isimli saksınızın su haznesini doldurmak kalıyor.

Yetiştirilecek bitkinin su ihtiyacına göre akıllı sulama yaparak hayatınızı kolaylaştırıyor. Lechuza’nın Classic Color saksısı, bitki ve çiçeklerinizin suyunu 4 ay boyunca karşılıyor. Özellikle tatile çıkarken bitkilerinizi kimseye bırakmanıza gerek kalmıyor. Hayatınıza su tasarrufunu getiren akıllı saksı, bitkilerinize çok iyi bakıyor. Bunun yanı sıra bu tarz saksılarda diğer saksı modelleri gibi su akıtma gibi bir sıkıntı da bulunmuyor. Altlarına koyulacak hiçbir ek materyale ihtiyaç duymuyorlar.

Lechuza saksısı, kolaylıkla temizlenebilir. Etrafı kirletme gibi bir sorununun olmamasının yanı sıra bulunduğu ortamın zeminini de çizmez ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Kolaylıkla taşınabilir ve oldukça hafiftirler. Soğuk ve sıcağa karşı direnç gösterir. Lechuza saksılarda su seviyesi göstergesi bulunmakta. Su haznesinin durumunu gösterge sayesinde takip edebilirsiniz. Bitkinin ihtiyacına göre su takviyesi yapmak oldukça kolay. Bu nedenlerden dolayı Lechuza saksılar, bitki ve çiçek bakımında bizlere oldukça kolaylık sağlamakta.

Lechuza’nın Classico Color modeli, birbirinden güzel mat renkleri ve minimalist tasarımları ile dikkat çekiyor. Arduvaz grisi, hindistan cevizi, gün batımı, beyaz ve mango gibi bir çok renk seçeneği bulunuyor. Mat yüzeyli akıllı saksı görünümü ile iç ve dış mekanlarınızla anında bütünleşiyor. Bu saksılar minik roller coaster eşliğinde mobil bir işlev kazanabiliyor. Saksınızı istediğiniz yere güvenle taşıyabilirsiniz.

Lechuza saksı, gizli tekerlekleri sayesinde bütün evinizi gezebiliyor. Lechuza Classic Color modeli saksı, evinizin en kullanışlı parçalarından biri haline geliyor. Siz de akıllı bir saksı edinerek pratik bir şekilde bitkilerinizi büyütebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Bitkilerinizi Konuşturan Akıllı Saksı Geliştirildi!” okumak için buraya tıklayın.
“Teknoloji Doğa için Üretti: Akıllı Saksı, Teknoloji Geri Dönüşüm Tesisi, Yapay Et ve Yumurta!” okumak için buraya tıklayın
“Telefonunuzu Saksıdan Şarj Edin!” okumak için buraya tıklayın.
“Çevre Kirliliği için Su Altı Çim Biçme Makinesi Kullanılacak!” okumak için buraya tıklayın.

“Su Tasarrufu Yapan Akıllı Saksı!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Berna Sayan

Berna Sayan

Merhaba, ben Berna. Işık Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunuyum. Tiyatro ve müzikle ruhumu beslemeyi tercih ediyorum. Teknolojinin faydalarının yansıdığı daha minimalist bir yaşam hayalim var. Empati, yaratıcılık ve samimiyetle... Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı