Delinen Damacanayı Bile Durduran Koli Bandı Geliştirildi!

Geliştirilen güçlü bant su sızıntılarını ve hatta hızla akan bir su borusunu bile durdurabilme gücüne sahip. İlginç koli bandı ile ilgili detaylar, haberimizde...

Günlük yaşamımızı kolaylaştıracak olan özelliklere sahip teknolojiler hızlıca hayatımıza girmeye devam ediyor. Zor çözümlenen işler için üretilen pek çok teknoloji ürünü işimizi kolaylaştırıyor. Bunlardan biri de en zor sızıntıları bile engelleyebilme özelliğine sahip olan koli bandı. İhtiyacınız olan bölgeye, yere veya duvara yapışabilme özelliğine sahip olan güçlü bant hızla akan bir su borusunu bile durdurabilme gücüne sahip. Evimizde yaşadığımız su sızıntısı gibi sorunlarına çözüm olmayı hedefleyen bu güçlü tamir bandı bandı ile ilgili ilginç detaylar haberimizde…

Güçlü koli bandı ne işe yarıyor, hangi işlerde kullanılacak?

Koli bandı hemen hemen herkesin hayatında bir kere bile olsa kullanmış olduğu ev ihtiyaç gereçlerinden biri. Taşınma, seyahat, kargolama ya da zarar gören bir eşyayı düzeltmek için kullandığımız koli bantları da gelişen teknolojiden güç alıyor. Aklınıza gelebilecek her şeyi hızlıca kapatabilme, mühürleyebilme ve tamir edebilme özelliklerine sahip olan bir bant üretildi. Bu bant günlük hayatınızda karşınıza çıkacak sızıntı gibi bazı sorunlara anında önlem alabilmenizi sağlıyor.

Flex Tape isimli bu tamir bandı, su dolu bir havuzun içerisindeki akıntıyı bile bantlayabilme gücüne sahip. Sözkonusu bant, esnek ve güçlü bir yapıya sahip. Evlerimizdeki boru sızıntıları, musluk akıntıları hatta damacana delinmelerinde bile kullanılabiliyor. Bunun dışında sualtında ya da çatılarda meydana gelen zor sızıntılarda da etkili olabiliyor.

Güçlü tamir bandı nasıl kullanılıyor?

Flex Tape adlı bu güçlü bant oldukça kolay kullanılıyor. Aıştığımız sıradan koli bantaları gibi bir makas veya ustura ile kesilerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bandının üzerindeki kağıdı kaldırıp temiz bir yüzeye yapıştırıyorsunuz. Bu güçlü bant temiz yüzeye sabitlendikten sonra, üzerine basarak iyice sabitlendiğinden emin olmanız gerekiyor. Ardından elinizi bandın üzerinden çekiyorsunuz. Ve böylece delinen bir damacanaya bile önlem almış oluyorsunuz.

Birçok ünlü e ticaret sitesinde satışta olan Flex Tape’in kullanıcı deneyimi genellikle pozitif yönde. İnşaat, tesisat boruları, pencere, musluk gibi ev gereçlerinde yaşanan sıkıntılarda ve özellikle de su sızıntısı gibi durumlarda tercih ediliyor. Bu güçlü tamir bandının fiyatı ise yaklaşık 20 Dolar’dan başlıyor.

Bu güçlü bant teknolojisi ve kullanım alanları ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce teknoloji evimizde kullandığımız başka hangi sıradan ürünleri böyle güçlü hale getirebilir? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bitkilerinizi Konuşturan Akıllı Saksı Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 16 Kilo Hafiflemenizi Sağlayan Robotik Şort!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ter ve Leke Tutmayan Akıllı Kumaş Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı