Şu Drone’ların Yaptıklarına Bakın!

Son yılların yeni teknoloji çılgınlığıyla tanışalım drone’lar, popüler kültürün etkisiyle kendisine insanlar tarafından yer edinen insansız hava araçları. En heyecan verici konulardan biri olan drone’lar dünyayı değiştiren pek çok buluş gibi son zamanlarda giderek yaygınlaşıyor.

Gökyüzünün hâkimi olma yönünde ilerleyen drone’lar yani insansız hava araçları, geleceğe ilişkin bir nevi teknoloji devrimidir. Havadan çekim yapabilen özelliği ile tarım, enerji, trafik ve daha birçok alanda kullanılabilmektedirler. Peki, siz bu drone’ların neden bu kadar ilgi gördüklerini merak ettiniz mi? Aslında cevap çok basit insanlar kontrol edebildikleri araçları, robotları, dijital teknolojileri oldum olası sevmişlerdir.  Toplumumuzun bugün geldiği noktada hep biraz daha fazla görmeye ve görülmeye ihtiyaç duyuyoruz.

Peki drone’lar nasıl bir çılgın dünya yarattı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı