Sıcaklık Kontrolü Yapan Akıllı Mont!

Özellikle kış günlerinde işimize fazlasıyla yarayacak olan bir teknoloji karşınızda. Artık giydiğimiz montlar özel kumaşları sayesinde akıllı teknolojileri içerisinde barındırabiliyor. Dört mevsim boyunca sıcaklığını kendinizin ayarlayabileceği bu akıllı mont bakalım ne işe yarıyor?

Flexwarm akıllı montlar pille çalışıyor. İçindeki sensörler sayesinde kişisel tercihlerimize uygun olarak ayarlanabilme özelliği var. Benzerleri USB şarj bankaları gibi sistemler vasıtasıyla birkaç saatliğine montun düşük, orta ve yüksek olarak ısıtılmasını sağlıyor. Flexwarm adı verilen bu akıllı mont ise; kullanıcılarına farklı bölgelerde, spesifik sıcaklık ayarlarını yapmalarını sağlıyor.

Flexwarm akıllı montlar metalik bir sistemin kalın bir film içerisine basılmasından kaynaklanarak elektrikle birlikte ısı üretiyor. Bu ısıtıcı sisteme sahip olan element, kaz tüyünden yapılmış durumda ve naylon grubunda yer alıyor. Diğer naylon kumaş ise su geçirmez, rüzgâr geçirmez ve yırtılma dirençli olarak üretilmiş. Kısacası bu montlara kılıç bile işlemez diyebiliriz. Özellikle kış aylarında çok üşüyen bireylerin vazgeçilmezleri arasında yerini alabilir gibi görünüyor.

Kullanıcılar için çok fazla seçeneği içerisinde barındırıyor. Akıllı telefonunuza bluetooth aracılığıyla bağlanabiliyor, kendi uygulamasıyla birlikte kolayca entegre olabiliyor ve yönetilebiliyor. Oluşturduğu tabakalar sayesinde ultra hafif ve kompakt bir yapısı var. Montta bulunan çifte sensörler otomatik olarak vücudunuzu istenilen sıcaklıkta ısıtıyor. Ayrıca ekstra güvenlik sistemleri de bulunuyor. Bu akıllı mont ‘u makinede de yıkayabiliyorsunuz.

Peki bu akıllı montun tasarımı nasıl? Başka hangi özellikleri var? Nasıl görünüyor? Videosu ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı