Sabahları Uyanamayanlar için Çalar Saat Paspas!

Uyanmakta zorlananlar için geliştirilen paspas şeklindeki çalar saat, ancak iki ayağınızla üzerine bastığınızda susuyor...

Sabahları erken bir saatte kalkmak uyku düşkünü herkesin sorunu. Akşam uyumadan önce 5 dakika arayla kurulan alarmlar bile çoğu zaman uyanmamız için yeterli olmayabiliyor. Birçoğumuz alarmı kapatıp, tekrar uykuya dalıyoruz. Aslında uykudan uyanmanın en iyi yollarından biri yataktan kalkıp, hareket etmek. Uykusundan uyanamayanları yatağından kaldıracak bir paspas geliştirildi. Üstelik bu sadece bir paspas değil aynı zamanda erteleyemeyeceğiniz bir çalar saat. İşte detaylar…

Çalar saat paspas nedir? Nasıl kullanılır?

Sabah erken kalkmanın önemi pek çok kişi tarafından tartışılsa da bu konuya bilimsel çalışmalarda dahi yer verilmiş. Erken kalkan bireyler kendilerini daha enerjik hissediyor ve güne daha iyi adapte oluyorlar. Ayrıca öğlen olmadan çoğu işini halletmiş oluyorlar.

Zaten birçoğumuz çalıştığı için sabahları çok erken saatte kalkmak zorunda. Ancak zaman zaman erken kalkmakta zorlanıyoruz. Hatta çalar saatlerimizi kapatıp yeniden uykuya dalıyoruz. Günlük hayatlarımızın yoğunluğu fiziksel bedenlerimize yansıdığı için elbette ki sabah yataktan kalkmak çok kolay değil.

Kurulan alarmı erteleyip, uyanma sorunu yaşayanlar için bir çalar saat paspas geliştirildi. Bu paspasın adı Ruggie… Bu çalar saat paspası; diğer çalar saatlerde olduğu gibi dokunup susturamıyorsunuz. Çalmaya devam etmemesi için yataktan kalkıp paspasın üzerine basmanız gerekiyor.

Ruggie, kurduğunuz saatte çalmaya başlıyor ve ayağınız ile halıya 3 saniyeden uzun bir süre basmadığınız sürece de çalmaya devam ediyor. Yani bu alarmı susturmak için 3 saniye boyunca üzerine basmanız şart.

Alarm 90-120 desibel aralığındaki seslerle çalıyor. Kulaklarınız bu sese tahammül edemeyeceğinden; sizde mecbur uyanmak zorunda kalıyorsunuz. Ruggie isimli paspasın sol üst köşesinde her zaman duran bir saat var. Yumuşak bir yapısı olan paspasa ayağınızla her bastığınızda iz yapıyor olsa da sonrasında bu iz geçiyor.

Bu paspas tek ayakla bastığınızda dahi alarm çalmaya devam ediyor. Yani onu aldatamıyorsunuz. O yüzden onu susturmak için gerçekten kalkmanız ve üzerine iki ayağınızla basmanız şart. Ayrıca hemen belirtelim; üzerine ağır bir şey konulursa bunun ayak olmadığını da sensörleriyle algılayabiliyor.

Peki bu çalar saat paspasın ilginç özelliği ne? Güne başlarken sizi nasıl motive ediyor? Fiyatı ne kadar? Tasarımı nasıl? Şarjla mı yoksa pille mi çalışıyor? Haberimizin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Dilara Korkmaz

Dilara Korkmaz

Merhaba,Ben Dilara İstanbul Üniversitesi iktisat 3.Sınıf Öğrencisiyim.İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Klübünde aktif üyeyim.Teknoloji ve dijitaldeki gelişmeler beni heyecanlandırdığı için bununla ilgili yazılar yazıyorum. Moblobi.com’da sizleri köşeme bekliyorum. Moblobi: https://moblobi.com/author/dilara-korkmaz/ E-posta: ddilarakorkmazz@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı